Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Miłośnicy motoryzacji dla Hani

Ponad 100 samochodów wzięło udział w Zlocie Samochodów Tuningowych LOUD&LOW, który odbył się 13 maja nad Zalewem Mitręga. Impreza połączona była z akcją charytatywną, a zebrane podczas zlotu fundusze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Hani Sidełko.

Teren nad Zalewem Mitręga w Łazach ponownie nabrał kolorów tęczy i to nie za sprawą proszku holi, którego wysypano tu w ostatnich latach wiele kilogramów, ale dzięki połyskującym w słońcu różnobarwnym karoseriom samochodów tuningowych. Buczące silniki, błyszczące felgi, wysoki poziom decybeli i mnóstwo dobrej zabawy towarzyszyło spotkaniu miłośników motoryzacji, którzy zjechali do Łaz z całej południowej Polski, aby pochwalić się swoimi „ryczącymi perełkami”. Fani motoryzacji mogli podziwiać różne modele samochodów, które po mniejszej lub większej modyfikacji stały się niepowtarzalnymi pojazdami przedstawiającymi różne historie i będącymi odzwierciedleniem indywidualności i niezależności właścicieli. Jedną z takich perełek jest Fiat 126p „Maluch" Piotrka Tofika Stojek, który przeprowadził parę modyfikacji m.in. obniżył auto, założył piękne felgi, a środek wykończył stylowo montując zamiast wygodnych foteli drewniane ławki, a wnętrze ozdobione zostało kocem z czasów PRL-u.

Jednak samochody tuningowe to nie tylko piękna karoseria, ale także dość mocne silniki pod maską i imponujące wnętrze wyposażone w różne akcesoria, dodatki i elementy dekoracyjne. Nietuzinkowe fotele, kierownice, tapicerka, zegary połączone z dodatkowym oświetleniem i nagłośnieniem robi z typowych samochodów unikatowe egzemplarze. Ich atuty można zobaczyć podczas wielu konkurencji, których także na zlocie w Łazach nie zabrakło. Fani motoryzacji mogli usłyszeć najgłośniejszy wydech i najgłośniejsze car audio. Wybrano także najpiękniejszy samochód zlotu i pojazd z najładniejszymi felgami.

„Od lat w całym kraju organizuje się podobne zloty. Tym razem wybraliśmy Zalew Mitręga w Łazach, gdyż to bardzo urokliwe miejsce. Cieszę się, że na nasze zaproszenie odpowiedziało aż tylu właścicieli naprawdę ciekawych samochodów. Mamy tu m.in. Seicento Hadesa, Hondę Civic Darka, Malucha Tofika. Warto zauważyć jak efektowny jest wygląd i wyposażenie tych samochodów, na które właściciele przeznaczają naprawdę duże kwoty. Jednak finanse to nie wszystko. Ważniejszym czynnikiem wydaje mi się zaangażowanie tych ludzi i ciężka praca, jaką wkładają w swoje auta. Dzisiejszy zlot połączyliśmy ze zbiórką pieniędzy na leczenie małej Hani, dla której szansą na osiągnięcie samodzielności w dorosłym życiu jest intensywna, jednak bardzo kosztowna rehabilitacja. Liczymy na to, że puszki szybko się zapełnią, a swoją hojność zaznaczą nie tylko uczestnicy zlotu, ale także miejscowi fani motoryzacji, których dzisiaj tutaj nie brakuje” – mówi Robert „Gustlik” Włoch, inicjator motoryzacyjnego wydarzenia w Łazach.

Akcję charytatywną wsparli nie tylko miłośnicy samochodów tuningowych, ale także artyści. Podczas imprezy licytowano płyty z autografami zespołu Boys i Marcina Millera, Jacka Cygana, Letniego Chamskiego Podrywu i Kabaretu Młodych Panów. Pod młotek poszło także wiele gadżetów militarnych oraz motoryzacyjnych. Na uczestników zlotu w trakcie imprezy czekało także dużo niezapowiedzianych niespodzianek np. paintball i rakieta.

A wszystko dla Hani Sidełko, u której zdiagnozowano rzadką mutację genetyczną utrudniającą codzienne funkcjonowanie. Dziewczynka nie mówi i ma problemy z koordynacją ruchową spowodowaną niskim napięciem mięśniowym, zaburzenia koncentracji i umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego. Lepszy rozwój dziewczynki jest możliwy tylko dzięki stałemu leczeniu i kosztownej rehabilitacji.

Zwycięzcy Loud&Low 2017:
Rzut oponą : Bartek „Kredens” 9:20 s
Najładniejsza felga: Witek „Vito” Chevrolet
Najładniejsze auto: Marcin „Mroziu” BMW
Car audio:
Amator: Kamil Kwarta Opel Astra
Profesional: Szwagierek Paweł Honda Civic
Najgłośniejszy wydech:
Benzyna: Lada Gracjan Fiat 126p
Diesel: Majcher Grzegorz Scania
Hulk przeciąganie Tira: Sebastian 10,73s
Imprezę uświetnił koncert zespołu Cabana i after party z udziałem DJ Frugo. Organizatorem zlotu był Genesis Zawiercie we współpracy z Mayday Audio, Urzędem Miejskim, OSiR i MOK w Łazach.

Agnieszka Seweryn


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.