Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Mikołajkowy Marsz Nordic Walking

5 grudnia w Gminie Łazy odbył się Mikołajkowy Marsz Nordic Walking, którego inicjatorką była radna Justyna Kośmida. Trasa rajdu przebiegała przez najciekawsze miejsca w Gminie Łazy, o których opowiedział przewodnik jurajski Michał Utracki.

Wzgórze Kromołowiec w Niegowonicach, źródła Centurii i Góra Chełm w Hutkach Kankach oraz lokalizacja zespołu pałacowo-parkowego znajdującego się kiedyś przy ul. Nowe Życie w Rokitnie Szlacheckim to tylko niektóre z miejsc, które odwiedzili uczestnicy Mikołajkowego Marszu Nordic Walking. Liczna grupa uczestników w różnym wieku zgromadziła się w niedzielę 5 grudnia dokładnie o godz. 10:00 na placu przy fontannie w Łazach, aby wyruszyć w teren dla zdrowia i relaksu.

„Duża część grupy, które przemierzyły z nami ponad osiemnastokilometrową trasę mikołajkową to osoby, które uczestniczyły w projekcie pn. „Nordic Walking – Senior” realizowanym w Łazach od lipca do września. Projekt zakończyliśmy, jednak spotkania osób chodzących z kijami pozostały” – powiedziała Justyna Kośmida, instruktor nordic walking. „Bardzo mnie cieszy, że do naszych stałych bywalców dołączyli inni mieszkańcy gminy, którzy z wielką chęcią wyszli z domów i wyruszyli w trasę w towarzystwie zimowej aury. Wartością dodaną z pewnością były interesujące opowiadania przewodnika, który wędrował z nami” – dodała Justyna Kośmida.

Swój marsz pasjonaci aktywności plenerowych rozpoczęli od obowiązkowej rozgrzewki po której kolumna wyruszyła w trasę. Trasa rajdu nie mogła ominąć skałek w Niegowonicach oraz rezerwatu przyrody w Hutkach Kankach. To miejsca bardzo charakterystyczne przyrodniczo, które każdego roku odwiedza liczna rzesza turystów.

Mikołajkowy Marsz Nordic Walking zakończył się w Łazach. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale zadowoleni spotkali się w lokalu Bar – Max w Łazach, aby podzielić się wrażeniami z trasy rajdu oraz zaplanować kolejne grupowe wyjście w teren.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.