Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Milion złotych na bezpieczeństwo w Łazach

Ponad milion złotych (około 1 070 000 złotych po przetargu) przeznaczy samorząd Łaz na kupno nowoczesnego wozu strażackiego, który trafi do jednostki OSP w Niegowonicach.

 Zakup ciężkiego pojazdu strażackiego był możliwy dzięki uchwale radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, którzy 22 czerwca wsparli finansowo jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie śląskim, w tym strażaków ochotników z Łaz, jednostki z sołectwa Niegowonice.

         Od 2009 rok wymieniamy sukcesywnie sprzęt w naszych jednostkach OSP. Do wszystkich już trafiły nowe, średnie samochody gaśnicze, kupno ciężkiego wozu dla Niegowonic jest zakończeniem procesu modernizacji jednostek OSP na naszym terenie. Prawdopodobnie jesteśmy pierwszą gminą z terenu powiatu zawierciańskiego, która wymieniła tak szybko sprzęt w jednostkach OSP – podkreśla Maciej Kaczyński, Burmistrz Łaz.

         Zakup auta mogącego przetransportować 8 000 litrów wody i będącego wsparciem dla innych pojazdów OSP był konieczny. W ten sposób zwiększamy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Tym bardziej, że auto będzie działać m.in. w trudnym terenie. Warto przypomnieć, iż Gmina Łazy to w ponad 40 procentach tereny leśne. Planowany zakup dla strażaków z Niegowonic uzupełni w naturalny sposób także powstała bazę Lasów Państwowych w pobliskich Niegowoniczkach, gdzie na lotnisku terenowym stacjonuje gaśniczy samolot Dromader – dodaje Burmistrz Łaz.

         OSP w Niegowonicach to jedna z siedmiu jednostek strażackich działających w Gminie Łazy. Strażacy ochotnicy dzięki swojemu wyszkoleniu i sprzętowi są jednostką działającą w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Nowy wóz strażacki do jednostki w Niegowonicach trafi jeszcze w tym roku.Autor: M K

Zobacz również:

plakat airly.jpg

Facebook

sms urzad.jpg
  • spis baner.JPG

    Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.