Wielkość Czcionki:

Kontrast:

MOK wznawia działalność

Miejski Ośrodek Kultury w Łazach wznawia swoją działalność po przymusowym zakazie wyjścia, czyli tzw. lockdownie. Wcześniej prowadziliśmy zajęcia online, przez internet.

Teraz rozpoczynamy zajęcia w naszej siedzibie przy ulicy Kościuszki. Wszystko z zachowaniem wymogów sanitarnych, zatem po koniecznej dezynfekcji i z zachowaniem dystansu społecznego, pamiętając o trwającej pandemii – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor łazowskiego ośrodka kultury.
Od 12 marca prowadziliśmy zdalnie zajęcia nauki gry na pianinie, skrzypcach i gitarze. Miały one ograniczoną formę i zakres, teraz zajęcia będą miały charakter stacjonarny z zachowaniem wytycznych Sanepidu – zaznaczył dyrektor MOK Łazy. Następnym krokiem będzie wznawianie zajęć wokalnych, muzycznych i plastycznych w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach. Liczebność grupy będzie dostosowana do wielkości sali, gdzie będą odbywać się zajęcia. Oczywiście zachowany będzie m.in. dystans społeczny i obowiązkowa dezynfekcja rąk – dodał Grzegorz Piłka.
Miejski Ośrodek Kultury w Łazach planuje także zakończenie ważnego dla ośrodka projektu „Nasz Talent – Łazy 2020”. Przesłuchania i wydanie płyty przerwała epidemia, teraz chcemy dokończyć ten projekt. Zatrzymaliśmy się na półfinałach konkursu. Udało nam się mimo wszystko zorganizować krótkie warsztaty i nagrać płytę z profesjonalnymi muzykami i uczestnikami konkursu „Nasz Talent – Łazy 2020”. Płyta do końca czerwca powinna się już pojawić. Kolejna płyta przygotowywana jest przez Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka” oraz Kapelę Znad Czarnej Przemszy, czyli zespoły działających przy naszym ośrodku. To płyta z kolędami i pastorałkami, którą wydamy w grudniu – zdradza Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.
W lipcu czas wypełnimy zajęciami, które wcześniej musieliśmy zawiesić. Chcemy naszą działalność kulturalną ponownie realizować, mimo rozpoczynających się wakacji – dodał dyrektor MOK Łazy.


Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

sms urzad.jpg
  • spis baner.JPG

    Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.