Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Na co fundusze sołeckie?

Znamy kwoty funduszów sołeckich, które jak co roku zostały wyodrębnione z budżetu gminy. Decyzje o przeznaczeniu tych środków zostaną podjęte podczas zebrań sołeckich.

 Na co w tym roku przeznaczone zostaną fundusze i co nowego powstanie w poszczególnych sołectwach w ramach dofinansowania z Urzędu Miejskiego?

Realizacja zadań i przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców to główny cel zagwarantowanych w budżecie gminy środków przeznaczonych na fundusz sołecki. W 2018 roku Gmina Łazy przeznaczy na fundusze sołeckie 239 506, 18 zł. Największe środki otrzymają: Chruszczobród, Ciągowice, Grabowa, Niegowonice, Niegowoniczki, Rokitno Szlacheckie i Wysoka i są to kwoty powyżej 20 tys. Nieco ponad 10 tys. trafi do Chruszczobrodu Piaski, Turzy i Wiesiółki. Na fundusz poniżej 10 tys. mogą liczyć: Hutki Kanki, Kuźnica Masłońska, Skałbania i Trzebyczka.

Na co w przyszłym roku zostaną przeznaczone fundusze sołeckie? Potrzeb jest dużo, jednak mieszkańcy sołectw podczas zebrań wiejskich zdecydują, które potrzeby są najbardziej pilne i zostaną zrealizowane w pierwszej kolejności, a które mogą poczekać na następny rok. Przedsięwzięcia realizowane w ramach funduszu sołeckiego będą służyć poprawie życia mieszkańców, należeć do zadań własnych gminy oraz być zgodne ze strategią rozwoju gminy.

KWOTY FUNDUSZU SOŁECKIEGOAutor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.