Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

Burmistrz i radni jednogłośnie: Nie dla kopalni

Burmistrz i radni jednogłośnie: Nie dla kopalni

W poniedziałek 7 października w Miejskim Ośrodku Kultury na wniosek burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Łazach, podczas której radni głosowali nad podjęciem uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec planów lokalizacji, budowy kopalni rud cynku i ołowiu oraz eksploatacji złóż cynku i ołowiu na terenie Gminy Łazy. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, którą wyrazili swój sprzeciw na temat lokalizacji i budowy kopalni na terenie Gminy Łazy.

Stanowczy sprzeciw wobec lokalizacji kopalni przedstawił także burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, który poinformował jednocześnie licznie zgromadzonych mieszkańców o etapach działania samorządu w sprawie kopalni. W swojej wypowiedzi burmistrz wrócił do 2010 od kiedy Gmina Łazy jako jedyna prowadziła politykę informacyjną w sprawie działań firmy Rathdowney. To wówczas Minister Ochrony Środowiska zwrócił się o zaopiniowanie koncesji na prace poszukiwawcze, a samorząd negatywnie odniósł się do tego dokumentu podając w uzasadnieniu przyczyny społeczne oraz ekologiczne. Mimo, iż prace geologiczne na terenie Gminy Łazy zostały rozpoczęte samorząd bacznie przyglądała się działaniom firmy Rathdowney  oraz zawsze stał na stanowisku, że zdrowie mieszkańców, ich spokój, bezpieczeństwo oraz dostęp do czystej wody oraz nieskażonego środowiska jest najważniejsze.

Dzisiejsza Nadzwyczajna Sesja potwierdziła stanowisko burmistrza Macieja Kaczyńskiego oraz radnych. Wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko budowie i lokalizacji kopalni na terenie Gminy Łazy.


Galeria zdjęć:Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.