Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Nagroda dla Grabowej w konkursie powiatowy

Nagroda dla Grabowej w konkursie powiatowy Podczas Dożynek Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych w Goleniowach, odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą miejscowość powiatu zawierciańskiego 2019

Sołectwo Grabowa zajęło drugie miejsce w tegorocznej edycji konkursu „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego 2019" organizowanym po raz kolejny przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu.  Nagroda została wręczona przez starostę powiatu Zawierciańskiego Gabriela Dorsa oraz Beatę Chawułę, kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Zawierciu podczas Dożynek Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych, które w tym roku odbyły się w Goleniowach.

„Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego” to wakacyjny konkurs, w którym każdego roku udział bierze także Gmina Łazy. Przez ostatnie lata najpiękniejszymi miejscowościami zostały m.in. Wiesiółka i Rokitno Szlacheckie. W tegorocznej edycji Gmina Łazy do konkursu zgłosiła sołectwo Grabowa, która zajęła drugie miejsce. Nagrodę dla sołectwa, którą był czek w kwocie 6 000 zł odebrała reprezentacja Grabowej na czele w sołtys Justyną Snopek. 

W lipcu w Grabowej gościła komisja konkursowa, przed którą przedstawiciele Grabowej zaprezentowali walory swojej miejscowości oraz jej najpiękniejsze zakątki. Komisja odwiedziła pomnik w przysiółku Błojec, gdzie świadek wydarzeń Tadeusz Kozicki razem z sołtys Justyną Snopek opowiedział o pacyfikacji miejscowości w dniu 16 czerwca 1944 r. Zginęło wtedy wielu mieszkańców Błojca, w tym także dzieci. Komisja zobaczyła m.in. najciekawsze kapliczki, odremontowaną strażnicę, szkołę wraz z placem do nauki jazdy oraz wiejską chatę, w której gospodarują świetnie gotujące panie z KGW Grabowa z przewodniczącą Haliną Wójcik. Mieszkańcy pokazali nie tylko swoją miejscowość, ale także bardzo dobrą organizację i wspólne działanie, mające na celu realizację wielu ciekawych inicjatyw.

Aby podkreślić znaczenie zaangażowania lokalnych społeczności w budowanie wzajemnych więzi i dbałości o swoje małe ojczyzny Zarząd Powiatu Zawierciańskiego każdego roku ogłasza konkurs na najlepszą miejscowość powiatu. W tym roku oprócz Grabowej nagrody zdobyli:

1 miejsce – Dobraków gm. Pilica

2 miejsce – Grabowa gm. Łazy i Łany Wielkie gm. Żarnowiec

3 miejsce – Gulzów gm. Ogrodzieniec

Agnieszka SewerynAutor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.