Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego 2019

Grabowa bierze udział w konkursie powiatowym

Ku finałowi zbliża się tegoroczna edycja konkursu „Najlepsza miejscowość powiatu zawierciańskiego 2019" organizowana po raz kolejny przez Starostwo Powiatowe w Zawierciu. W tym roku w konkursie Gminę Łazy reprezentuje sołectwo Grabowa.

„Najpiękniejsza miejscowość powiatu zawierciańskiego” to wakacyjny konkurs, w którym każdego roku udział bierze także Gmina Łazy. Przez ostatnie lata najpiękniejszymi miejscowościami zostały m.in. Wiesiółka i Rokitno Szlacheckie. W tegorocznej edycji Gmina Łazy do konkursu zgłosiła sołectwo Grabowa.

W lipcu w Grabowej gościła komisja konkursowa, przed którą przedstawiciele Grabowej zaprezentowali walory swojej miejscowości oraz jej najpiękniejsze zakątki. Komisja odwiedziła pomnik w przysiółku Błojec, gdzie świadek wydarzeń Tadeusz Kozicki razem z sołtys Justyną Snopek opowiedział o pacyfikacji miejscowości w dniu 16 czerwca 1944 r. Zginęło wtedy wielu mieszkańców Błojca, w tym także dzieci. Komisja zobaczyła m.in. najciekawsze kapliczki, odremontowaną strażnicę, szkołę wraz z placem do nauki jazdy oraz wiejską chatę, w której gospodarują świetnie gotujące panie z KGW Grabowa z przewodniczącą Haliną Wójcik. Mieszkańcy pokazali nie tylko swoją miejscowość, ale także bardzo dobrą organizację i wspólne działanie, mające na celu realizację wielu ciekawych inicjatyw.

mpp


Galeria zdjęć:Autor: A.M.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.