Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Nowy sprzęt dla OSP w Chruszczobrodzie

W ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Łazy na rok 2022 zrealizowane zostało zadanie pn. „ Dobrze wyposażona Ochotnicza Straż Pożarna gwarancją mojego bezpieczeństwa – Ochotnicza Straż Pożarna w Chruszczobrodzie.”

Do jednostki zakupiony został sprzęt, którego wartość wyniosła 70 000 zł.

Projekt „Dobrze wyposażona Ochotnicza Straż Pożarna gwarancją mojego bezpieczeństwa – Ochotnicza Straż Pożarna w Chruszczobrodzie” był jednym z trzech propozycji mieszkańców Gminy Łazy, które poddane zostały pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa z Chruszczobrodu otrzymała najwięcej głosów mieszkańców dlatego to na nią została przeznaczona kwota 70.000zł.

„Bezpieczeństwo w naszej gminie stawiane jest zawsze na pierwszym miejscu. Gratuluję wam drodzy strażacy, że to wasz projekt zdobył najwięcej głosów w tegorocznym budżecie obywatelskim i cieszę się, że dzięki temu do jednostki w Chruszczobrodzie trafił nowy sprzęt. Z pewnością poprawi on bezpieczeństwo zarówno strażaków- ochotników jak i wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński przekazując na ręce prezesa OSP w Chruszczobrodzie Romana Chały wyposażenie dla jednostki.

Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chruszczobrodzie trafiło wyposażenie, w skład którego wchodzą:
- ubranie specjalne 2 częściowe – 4 kpl
- hełm strażacki – 4 szt.
- buty strażackie skórzane  – 5 par.
- defibrylator z walizką i kluczem pediatrycznym -  2 szt.
- szafka na defibrylator z ogrzewaniem i alarmem -  1 szt.
- lanca gaśnicza (rodzaj pracy: atak) – 1 szt.
- kamera termowizyjna (zestaw) – 1 kpl
- prądownica wodna – 1 szt.
- prądownica wodna – 1 szt.
- GPS Z MAPĄ - 3 kpl
- przyczepka ratownicza do pojazdu- quada

„Bardzo cieszymy się, że to właśnie nasz projekt zyskał największe uznanie mieszkańców Gminy Łazy. Radość jest podwójna ponieważ na realizacji tego projektu skorzystają wszyscy. Nasza jednostka służy nie tylko lokalnej społeczności, ale ratuje ludzkie zdrowie i życie w całym regionie. Ostatnie burzowe dni pokazały jak bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie jednostek” – powiedział prezes OSP w Chruszczobrodzie Roman Chała.

„Gratuluję wam wszystkim ogromnego zaangażowania w działalność na rzecz naszego sołectwa i nie tylko. To bardzo dobrze, że istnieje w Gminie Łazy budżet obywatelski, po który mogą sięgać mieszkańcy” – powiedziała radna Marta Grzesica. „Deklarujemy, że będziemy jeszcze bardziej pracować na rzecz lokalnej społeczności i postaramy się w najbliższym czasie zaangażować do naszych działań najmłodszych mieszkańców Chruszczobrodu i Chruszczobrodu Piaski” – dodał radny Dariusz Tabas.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.