Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Od 1 września rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny

Od 1 września rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny Najbliższy Powszechny Spis Rolny przeprowadzony zostanie w całej Polsce w dniach od 1 wrzenia do 30 listopada 2020 r.

Ustawa z 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. reguluje zakres i tryb przeprowadzenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego spisu rolnego oraz zakres, formę i tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu.

Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych:
- osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych)
- osób prawnych
- jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej
Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:
- samospis na stronie internetowej GUS (www.stat.gov.pl ) i spisu rolnego (www.spisrolny.gov.pl )
- odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego
- odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzonym przez rachmistrza, który odwiedzi gospodarstwo rolne.

W spisie będą zbierane dane, dotyczące m.in. osoby kierującej gospodarstwem rolnym, położenia gospodarstwa na obszarach o ograniczeniach naturalnych, osobowości prawnej, typu własności użytków rolnych, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, powierzchni zasiewów według upraw, powierzchni nawadnianej, zużycia nawozów mineralnych i organicznych, pogłowia zwierząt gospodarskich według grup wiekowo-użytkowych, rodzaju budynków gospodarczych, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkowników i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych.
Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl


109973112_3029640330422626_9094533691026031324_o.jpgAutor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.