Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Odjazdowy Bibliotekarz

9 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów rozpoczął się tradycyjnie w centrum Łaz na placu przy fontannie. Po rozdaniu pomarańczowych koszulek, chorągiewek i innych gadżetów oraz przeprowadzeniu akcji bookcrossingowej wśród mieszkańców Łaz uczestnicy rajdu wyruszyli w kierunku sołectwa Skałbania. Rowerzyści jechali przez Słotwinę, Niegowonice, Jeziorowice oraz Błojec, gdzie zatrzymali się przy Pomniku Poległych Partyzantów z 1944 r. i straconych mieszkańców przysiółka. Z tego miejsca szlakiem Partyzantów Ziemi Olkuskiej dojechali do biwaku w Skałbanii, mijając źródełko św. Jana Nepomucena. Na mecie tegorocznego rajdu na wszystkich jego uczestników czekały liczne atrakcje: grill, pieczenie kiełbasek, loteria fantowa oraz konkursy zręcznościowe. Rowerzyści sprawdzali swoje umiejętności czytając fragmenty trylogii H. Sienkiewicza w trakcie jazdy rowerem, ścigali się tyłem, brali udział w sztafecie oraz uczestniczyli w „wyścigu” na linie. Było… pomarańczowo i odjazdowo!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczynili się do zbudowania fantastycznej atmosfery i wyglądu rajdu: za serdeczne przyjęcie i wsparcie pani sołtys sołectwa Skałbania Halinie Stajno oraz członkom Rady Sołeckiej Joannie Sierpińskiej i Pawłowi Kotania, za zabezpieczenie rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, za wsparcie Parkowi Wodnemu Jura, Centrum Promocji i Przedsiębiorczości w Łazach oraz państwu Urszuli i Grzegorzowi Kozioł.

13346820_1012168782169801_6466989062352824520_n.jpg  13418892_1012168728836473_9157173893066475490_n.jpgAutor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.