Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Odkrywają miejsca, odkrywają ludzi

Artyści wracają do Gminy Łazy z nowym teledyskiem. Tym razem to nie krajobrazy i jurajska sceneria zagrały z zespołem, ale mieszkańcy Łaz.

K2 wraz z raperem występującym pod pseudonimem artystycznym „Kleszcz” nagrali własną aranżację piosenki świątecznej, a do realizacji swojego projektu zaprosili dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Łazach.

Kilka miesięcy minęło od momentu, kiedy ukazał się najnowszy singiel K2, Buka, Baboki pt. „Kamienie” zrealizowany przez Studio Filmowe „Przedmarańcza”. Ujęcia filmowe powstały w kamieniołomie w Niegowonicach, a zapierające dech w piersiach widoki idealnie komponowały się z klimatem utworu, który oprócz muzycznego przekazu uchwycił piękno i prostotę walorów przyrodniczych Gminy Łazy.
Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że artyści wracają do Gminy Łazy. Tym razem wraz z artystami, raperami K2 i Kleszczem zaśpiewały dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Łazach, a tłem najnowszej aranżacji piosenki świątecznej stały się nowoczesne wnętrza budynku KTS.

„To dla nas bardzo innowacyjny pomysł, gdyż po raz pierwszy realizowaliśmy tego rodzaju projekt muzyczny. Współpracuję w wieloma artystami, ale to zupełnie inna forma pracy. Przy nagraniach utworu pt. „Pada śnieg” mamy do czynienia z takimi wartościami dodanymi jak: dziecięca spontaniczność i radość, ciekawość świata i wiele niezaplanowanych kwestii, które pojawiały się podczas pracy i które w bardzo ciekawy i oryginalny sposób wpłynęły na końcową wersję nagrania. Dzieci wniosły do naszej aranżacji dużo pozytywnej energii. Nam bardzo zależało, aby pokazać dzieciom produkcję utworu muzycznego „od kuchni”. Dla nas wszystkich realizacja zdjęć i nagrań do piosenki świątecznej „Pada śnieg” było to  bardzo energiczne, odkrywcze i zrealizowane w sympatycznej atmosferze doświadczenie” – mówi Tomasz Marycki, raper z Łaz, który jest inicjatorem muzycznego projektu z udziałem Świetlicy Środowiskowej.

Utwór będzie można usłyszeć przed wigilią Bożego Narodzenia, aby mógł stać się świątecznym prezentem od dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Łazach dla ich rodzin i najbliższych, mieszkańców Gminy Łazy oraz wszystkich ludzi zasiadających przy wigilijnym stole. Rola dzieci polegała na odtworzeniu aranżacji przygotowanej wcześniej przez artystów. Piosenka, która została wykonana to dobrze znany wszystkim utwór świąteczny "Jingle bells" w polskiej wersji językowej („Pada śnieg”), który tym razem został odświeżony i utrzymany w stylistyce rapu.

„Nigdy nie braliśmy udziału w nagrywaniu teledysku, dlatego wszyscy byliśmy bardzo przejęci i troszkę zestresowani. Ale było bardzo interesująco. Przede wszystkim mogliśmy sobie pośpiewać i wyrazić własne emocje przed mikrofonem. Co więcej mieliśmy możliwość spróbowania rapowania, co dla wielu z nas jest nowością. A to bardzo fajna forma artystycznego przekazu, która bardzo nam się spodobała” – mówią podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Łazach.


Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.