Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku 2021

W dniach 16-17 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się XIII Olimpiada UTW i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start".

16 września o godzinie 15:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczęła się XIII MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA SENIORÓW "TRZECI WIEK NA START". Pierwszego dnia sportowej rywalizacji seniorów odbyły się przygotowania i prezentacje artystyczne organizacji senioralnych. W programie zaplanowano również szkolenie techniki nordic walking pn. "10 kroków dla zdrowia" oraz konferencję pt. "Porozmawiajmy o sporcie i zdrowiu". Pierwszy dzień zakończył występ artystyczny zespołu Jura Band. Drugi dzień rozpoczął się przemarszem korowodu, który utworzyli zawodnicy z różnych uniwersytetów i organizacji senioralnych oraz zapaleniem znicza olimpijskiego. Podczas oficjalnego otwarcia olimpiady na Stadionie Śląskim w Chorzowie zabrzmiał hymn państwowy oraz hymn olimpijski. Następnie wystartowała sztafeta biegnąca z ogniem, a ostatni zawodnicy, którymi byli stypendyści Gminy Łazy, którzy zapalili znicz olimpijski. W tym roku seniorzy konkurowali w następujących dyscyplinach: łucznictwo, boule, speedball, bieg, przełaje rowerowe, pchnięcie kulą, pływanie. Zawodnicy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych: 60-69 lat, 70-79 lat, 80-89 lat, 90+.
Więcej zdjęć na ECHA ŁAZ

Galeria zdjęć:Autor: Anna Mąka

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • plakat opieka wytchnieniowa.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.