Wielkość Czcionki:

Kontrast:

OPŁYWAMY GMINĘ ŁAZY. GMINNE ZAWODY POŻARNICZE

 72-kilometrowy maraton pływacki pod hasłem „Opływamy Gminę Łazy” to jedna ze sportowych atrakcji w ramach tegorocznych Dni Łaz (29-30.06.2019)
Maraton Pływacki „Opływamy Gminę Łazy” organizowany jest już po raz dwunasty. Zawody rozpoczną się w niedzielę, 30 czerwca o godzinie 12.00, ich zakończenie zaplanowano na 20.00. We wspólnym pływaniu może wziąć udział każdy, kto przyjdzie do Parku Wodnego „Jura” w Łazach. Dla startujących pływaków przewidziano nagrody w kategoriach: najszybciej przepłynięty kilometr kobiet i mężczyzn, najstarszy i najmłodszy pływak, najdłuższy przepłynięty dystans. Uczestniczący w zawodach sportowych tego dnia oczywiście nie muszą płacić za wstęp na basen.

         Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie także podczas Gminnych Zawodów Pożarniczych, które odbędą się na stadionie sportowym w Łazach przy ulicy Wiejskiej 1(29.06.2019).

         Na co dzień druhowie ze sobą współpracują podczas akcji ratunkowych, jednak tego dnia, podczas zawodów strażackich, które są eliminacją do zawodów powiatowych, zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Dotychczas hegemonem była jednostka OSP z Grabowej, która wielokrotnie była najlepsza. Ale w czołówce różnice są niewielkie – podkreśla Maciej Kaczyński, Burmistrz Łaz. O miano najlepszych będą konkurować drużyny strażackie męskie i żeńskie, współzawodniczyć będą również drużyny młodzieżowe, w tzw. konkurencji CTIF. To tor przeszkód, konkurencja bardzo widowiskowa i zarazem oczywista promocja OSP. Zależy nam na tym, by jak najwięcej młodych ludzi wstępowało do jednostek OSP, gdzie zdobywa się nie tylko cenną wiedzę, ale kształtują się pewne nawyki i pozytywne postawy, które przydają się potem w życiu – dodaje Burmistrz Łaz. Początek Gminnych Zawodów Pożarniczych w Łazach o godz. 9.00.

         Na terenie Gminy Łazy działa 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej. Jednostki OSP znajdują się w Chruszczobrodzie, Wiesiółce, Ciągowicach, Turzy, Rokitnie Szlacheckim, Grabowej i Niegowonicach. 

zawody pozarnicze.jpgOpływamy Gminę Łazy.png

         
Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.