Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Opływamy Gminę Łazy

W ramach obchodów Święta Gminy Łazy tradycyjnie w Parku Wodnym Jura odbyła się pływacka akacja pn. „Opływamy Gminę Łazy” - czyli 72 km wpław.

Uczestników tej formy spędzania wolnego czasu jak zwykle nie brakowało.
Dni Łaz to nie tylko koncerty i występy artystyczne na plenerowej scenie. Święto Gminy to również aktywność sportowa, której miłośników w Gminie Łazy nie brakuje. Każdego roku w ramach Dni Łaz Park Wodny Jura organizuje otwartą imprezę pływacką pn. „Opływamy Gminę Łazy”. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy niezależnie od wieku oraz umiejętności pływackich. Tutaj nie liczy się czas, ale dystans.

„Ideą imprezy jest pokonanie dystansu 72 km, gdyż tyle właśnie wynosi w przybliżeniu obwód Gminy Łazy. Każdy uczestnik pływał tyle długości, na ile starczyło mu sił. I mimo, iż w tym roku nie udało się przepłynąć zamierzonego dystansu liczy się przede wszystkich zaangażowanie pływaków i dobra zabawa. Każdy kto miał ochotę wziąć udział w naszej akcji mógł w tym dniu wejść na pływalnie gratis” – mówi Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach. „Pomysł akcji powstał kilka lat temu, gdy w Gminie Łazy zaczęło rosnąć zainteresowanie różnego rodzaju aktywnościami. Mieszkańcy nie tylko pływają, ale także grają w piłkę nożną, jeżdżą na rowerach, ćwiczą jogę, grają w siatkówkę i uprawiają nordic walking. Popularność różnego rodzaju dyscyplin z roku na rok rośnie, a udział w nich biorą nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice i dziadkowie” – podkreśla Adrian Kała.

W tegorocznej akcji „Opływamy Gminę Łazy” uczestnicy przepłynęli dokładnie 28.250 m. Najstarszy uczestnik miał 65 lat, a najmłodszy 11 lat. Najlepszy czas na 1 km to 14,12 s.


Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.