Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Piłkarskie tasowania

Piłkarskie tasowania W ostatnich latach dominował w społeczności piłkarskiej pogląd o utworzeniu jednego klubu na terenie Gminy Łazy. Ta myśl o połączeniu wszystkich klubów prowadzących w swej działalności rozwój sekcji piłki nożnej nurtowała działaczy Łazowianki i nie tylko.

Ostatecznie 9 lipca podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego doszło do połączenia dwóch klubów: Łazowianki i Płomienia, które od tej pory będą Miejskim Klubem Sportowym „Łazowianka-Andrex-Pol”.

Ostatnie miesiące były czasem dużych przemian w piłkarskich klubach sportowych Gminy Łazy. Doprowadziło to do połączenia dwóch drużyn, które przez 15 lat były oddzielnymi klubami. Aby to jednak nastąpiło podjęto decyzję o rozwiązaniu dotychczas istniejącego stowarzyszenia. Nastąpiło to 1 lipca br. Kolejnym krokiem łączącym kluby Łazowianki i Płomienia było wspólne zebranie działaczy i sympatyków braci piłkarskiej. Miało to miejsce 9 lipca i zaowocowało przyjęciem nowego statutu i nowej nazwy połączonych klubów. Od tej chwili drużyna Łazowianki i Płomienia stała się Miejskim Klubem Sportowym „Łazowianka-Andrex-Pol”, wybrano też nowy zarząd klubu. Na jego czele zgodnie z przyjętym statusem stoi prezydium w składzie: Andrzej Zieliński – prezes, Mirosław Tyrała i Waldemar Pilarski – wiceprezesi. Ponadto w zarządzie zasiadają: Adam Iwiński – dyrektor sportowy oraz członkowie: Agnieszka Rosochacka, Łukasz Gibowicz, Hubert Maciążek, Henryk Kubasik i Leszek Koszewski. Wybrano również trzyosobowy skład komisji rewizyjnej: Władysław Nowak, Damian Łukasik i Adrian Kała. Nowy prezes przedstawił zebranym plany działalności klubu oraz ilość zgłaszanych zespołów do rozgrywek piłkarskich na sezon 2016/2017.

Najważniejszym zespołem Miejskiego Klubu Sportowego „Łazowianka – Andrex-Pol” będzie drużyna seniorów występująca w V Lidze Okręgowej. Rezerwy jak do tej pory występować będą w Patrick B Klasie i rozgrywać swoje spotkania na boisku w Niegowonicach. Drużyna młodzieżowa zgłoszona będzie do IV Ligi Juniorów A1. Realizacja zadań związana z przygotowaniem zespołów nastąpiła 13 lipca. Pod kierunkiem Jerzego Wijasa,17-krotnego reprezentanta Polski i zdobywcę Pucharu polski z Widzewem Łódź, kadra zespołu na dobre weszła w tryb przygotowań. Oprócz treningów odbywających się trzy razy w tygodniu, zakontraktowano rozegranie kontrolnych sparingów, z których jeden już się odbył. Na obiekcie ze sztuczną trawą Rakowa Częstochowa drużyna z Łaz rozegrała mecz z drugą drużyną tego klubu, obejmując w 26 minucie prowadzenie 1:0 po celnym strzale Adriana Pażucha (asysta Łukasz Gibowicz). Prowadzenie łazowskiej drużyny utrzymało się do 70 minuty, kiedy podczas zamieszania pod bramką padło wyrównanie. Niestety po kilku minutach gry w ciężkich warunkach związanych z upałem i wysoką temperaturą po błędzie w środkowej strefie gospodarzom udało się wyprowadzić skuteczną kontrę i drużyna z Łaz zeszła z boiska pokonana 1:2. W opinii trenera sparing był jednak dobrym przeglądem obecnej kadry. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że z ubiegłej kardy odeszło pięciu znaczących zawodników i w tej chwili drużyna jest na etapie budowania 25-osobowego zespołu. W tym celu pozyskano młodzieżowca Bartka Bugaja, który do tej pory wypożyczony z Sarmacji Będzin definitywnym transferem zasilił szeregi drużyny z Łaz. Słowa uznania należy się w tym miejscu zawodnikom, którzy mimo chwilowych problemów zostali i nadal są chętni bronić barw swojego klubu, gdyż każda wymiana zawodników pociąga za sobą kosztowne opłaty transferowe. Nowy zarząd dąży do utworzenia kadry przedstawiającej doświadczenie piłkarskie, gdyż bez tego uzyskanie dobrego wyniku w lidze okręgowej jest znikome. Na tym etapie rozgrywek mamy do czynienia z piłkarzami, którzy z „nie jednego pieca jedli chleb”, dlatego poszukiwania kandydatów na poszczególne pozycje w drużynie są nieuniknione. Starania znajdują się na dobrej drodze i do 14 sierpnia wszystkie transfery znajdą swój epilog.

Jednocześnie trwają przygotowania do zmian infrastruktury na stadionie. W niedługim czasie na obiekcie zostaną zamontowane boksy dla zawodników zgodne z udzieloną licencją, będzie także uruchomiona instalacja i urządzenia nagłaśniające w celu lepszej komunikacji z kibicami. Wszystkie te działania z pewnością przyciągną większą rzeszę sympatyków zjednoczonych stowarzyszeń, jak również pozwolą pozyskać wsparcie dla nowych inicjatyw i działalności klubu.

Finansowe uwarunkowania klubu zależą od funduszy pozyskanych ze strony władz samorządowych oraz sponsorów. Każda złotówka przekazana na konto klubu wzbogaca jego budżet. Liczy się nie tylko wsparcie w postaci środków pieniężnych, ale również w formie sprzętu sportowego. W zamian klub proponuje ekspozycję logo firmy oraz promocję na oficjalnej stronie internetowej, na plakacie przedmeczowym, na strojach zawodników, umieszczenie banerów reklamowych na stadionie oraz informacja spikera o sponsorach podczas meczów. Osoby i firmy zainteresowane sponsoringiem mogą skorzystać z danych po realizacji przelewów: Miejski Klub Sportowy „Łazowianka-Andrex Pol”, ul. Wiejska 1, 42-450 Łazy. KRS 0000137346, nr konta: BS Wolbrom O/Łazy 13 8450 0005 0070 0700 0013 0003 w tytule: darowizna na cele statutowe pożytku publicznego – wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.

Waldemar Pilarski
wiceprezes MKS „Łazowianka – Andrex Pol”Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.