Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Piątka dla Natury

Piątka dla Natury Velvet CARE wspiera środowisko i podejmuje lokalne inicjatywy!
W ramach akcji „Piątka dla Natury” firma została Opiekunem programu edukacyjnego połączonego z konkursem dedykowanym 95 szkołom w powiecie olkuskim i zawierciańskim. To doskonała okazja do poszerzenia wiedzy najmłodszych na temat ekologii i zdobycia świetnych nagród, w tym 5 dofinansowań do szkolnego ekoprojektu o wartości 10 000 zł każde!

Program „Piątka dla Natury” został stworzony dla uczniów, nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych. Jego idea to wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach na etapie edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III) za pomocą przygotowanych ze specjalistami materiałów dydaktycznych i aktywizowanie uczniów do zmieniania na lepsze swojego najbliższego otoczenia. Nauczycielom i ich wychowankom dedykowana jest część programu o nazwie „ekowyzwania”, z kolei dyrektorzy szkół mogą ubiegać się o dofinansowanie do szkolnego ekoprojektu. Program i konkurs „Piątka dla Natury” odbywa się online za pośrednictwem strony internetowej www.piatkadlanatury.pl .

Będzie trwał 15.04.2021r.

Udział w „Piątce dla Natury” w pięciu prostych krokach:
1. Wejście na stronę www.piatkadlanatury.pl;
2. Rejestracja konta przez nauczyciela lub dyrektora;
3. Pobranie materiałów dostępnych na stronie dla zarejestrowanych użytkowników;
4. Przeprowadzenie lekcji dotyczącej wybranego obszaru „Save Nature” zgodnie z zaproponowanym scenariuszem / wypełnienie wniosku o dofinansowanie (dotyczy tylko dyrekcji szkoły);
5. Wgranie zgłoszenia konkursowego poprzez formularz dostępny w profilu użytkownika strony www.piatkadlanatury.pl.

Co można wygrać?

W ramach konkursu zostanie nagrodzonych 20 klas, które otrzymają nagrody indywidualne dla każdego ucznia: zestawy do doświadczeń ekologicznych, utrwalające wiedzę zdobytą na lekcjach. Opiekunowie zwycięskich klas otrzymają vouchery na zakup dowolnie wybranych materiałów dydaktycznych. Dodatkowo dyrektorzy szkół mają możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie ekoprojektu realizowanego lub planowanego przez szkołę. W ramach tego filaru konkursu można wygrać np. renowację terenu zielonego wokół szkoły, remont placu zabaw, wbudowanie chodników antysmogowe, czy też zainstalowanie karmników dla ptaków. Formuła konkursu umożliwia wykazanie się nieograniczoną kreatywnością szkół! A jest o co walczyć – na szkoły czeka 5 dofinansowań na szkolny ekoprojekt o wartości 10 000 zł każdy!


Do kogo zwrócić się w przypadku pytań?

Na Państwa pytania dotyczące udziału w programie i konkursie „Piątka dla Natury” odpowie Biuro Programu, dostępne od poniedziałku do piątku miedzy 9.00 a 17.00 telefonicznie pod numerem 780 049 365 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: e-mail: kontakt@piatkadlanatury.pl

Autor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.