Wielkość Czcionki:

Kontrast:

POMAGAMY SERCEM ? w Łazach ruszyła akcja charytatywna

W Łazach ruszała akcja pn. „POMAGAMY SERCEM”, której inauguracja odbyła się dzisiaj o godz. 11:00 na Osiedlu Podlesie przy ul. Częstochowskiej.

Udział w plenerowym spotkaniu wzięli mieszkańcy Łaz, pomysłodawczyni charytatywnej inicjatywy radna Edyta Wójcik, burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Łazach Damian Ociepka.
Punktem kulminacyjnym spotkania było ustawienie na skwerze dużego, czerwonego serca - symbolu charytatywnej inicjatywy, do którego już można wrzucać plastikowe nakrętki.

W Łazach rozpoczęła się akcja POMAGAMY SERCEM, której celem jest pomoc osobom potrzebującym zamieszkującym Gminę Łazy w szczególności niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym.

„W naszej Gminie jest dużo osób, które potrzebują różnego rodzaju wsparcia. Jednym ze sposobów pomocy tym mieszkańcom jest akcja pn. „Pomagamy sercem”. Na skwerku na Osiedlu Podlesie we współpracy z Gminą Łazy oraz Spółdzielnią Mieszkaniową w Łazach ustawiliśmy czerwone serce, do którego każdy może wrzucać plastikowe nakrętki. W ten sposób na początek pomagamy Arturowi Stajndor, jednak na wsparcie czekają kolejne osoby. Zachęcam mieszkańców, aby zaangażowali się w akcję, która powstała w słusznym celu. Dziękuję Gminie Łazy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Łazach, dzięki którym możemy realizować projekt” – powiedziała Edyta Wójcik.

W czerwonym sercu ustawionym na terenie skweru przy ul. Częstochowskiej w Łazach będą gromadzone plastikowe nakrętki, poprzez recykling których będą gromadzone fundusze dla najbardziej potrzebujących osób.

A pierwszą z takich osób jest Artur Stajndor, pogodny i uśmiechnięty mieszkaniec Łaz, który pilnie potrzebuje leczenia i rehabilitacji. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i wraz z rodzicami walczy o samodzielność, jednak proces leczenia i rehabilitacji jest bardzo kosztowny. Obecnie chłopiec przechodzi zabiegi podawania toksyny botulinowej, jednak aby kuracja przyniosła efekty musi zostać poparta kosztownym specjalistycznym turnusem rehabilitacyjnym.

POMAGAMY SERCEM Zbieramy nakrętki. Pomagamy Arturowi wrócić do zdrowia.

23 lipca została odebrana pierwsza partia plastikowych nakrętek - zebraliśmy pawie 80 kg nakręte.

http://www.fundacjabliskociebie.pl/…/pod…/97-artur-stajndor…

 


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

sms urzad.jpg
  • spis baner.JPG

    Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.