Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Pomysły mieszkańców zrealizowane

W ramach Budżetu Obywatelskiego wyodrębnionego w budżecie Gminy Łazy na rok 2017 wykonane zostały cztery projekty. Największą inwestycją była budowa kreatywnego placu zabaw na Młynku, na którą została przeznaczona kwota 50 000 zł.
Mieszkańcy Gminy Łazy przedstawili w ubiegłym roku kilkanaście projektów ramach Budżetu Obywatelskiego, wśród których w wyniku głosowania wybrane zostały cztery. Wśród pomysłów, które zyskały największe poparcie społeczeństwa znalazły się: kreatywny plac zabaw na Młynku, rewitalizacja źródełka w Skałbani, zagospodarowanie terenu wokół kapliczki przy ul. Wolności w Turzy oraz renowacja Groty Matki Bożej w Wiesiółce.

Realizacja wszystkich czterech inicjatyw dobiegła końca. Mieszkańcy trzech sołectw mogą cieszyć się odnowionymi terenami w swoich miejscowościach, a łazowska społeczność może korzystać z kreatywnego wyposażenia placu zabaw, który został wybudowany w innym miejscu niż dotychczasowy.

Zmiana lokalizacji budowy placu zabaw na Młynku w Łazach była koniecznością wynikającą z decyzji Starosty Zawierciańskiego wnoszącej sprzeciw do wykonania robót budowlanych polegających na wykonaniu placu zabaw na działce nr 1938 przy ul. Młynek w Łazach. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Łazy, zatwierdzonym Uchwałą Rady Miejskiej w Łazach Nr XX/179/16 z dnia 14 września 2016 r. działka nr 1938 znajduje się na terenach zieleni nieurządzonej bez prawa zabudowy, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Mitręga, w pasie zalewowym. Plac zabaw jako obiekt małej architektury rozumiany w myśl obowiązującego prawa budowlanego jako obiekt użytkowy służący do rekreacji codziennej musi spełniać wymogi bezpieczeństwa. Dlatego też plac został wybudowany przy ul. Brzeziny w niewielkiej odległości od poprzednio wskazanej lokalizacji.


Autor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.