Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Program "Opieka wytchnieniowa" edycja 2022-nabór wniosków

Program "Opieka wytchnieniowa" edycja 2022-nabór wniosków

Urząd Miejski w Łazach informuje o naborze wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. ''Opieka wytchnieniowa " - edycja 2022 finansowanego z Funduszu Solidarnościowego.


W/w program adresowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności i osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem

o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy chcą skorzystać z usług opieki wytchnieniowej.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania w/w członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą niepełnosprawną
i sprawującą całodobową opiekę nad osobą niepełnosprawną.
Usługi opieki wytchnieniowej są bezpłatne.

Więcej informacji dotyczących programu można uzyskać :

1. Osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łazach przy ul. Pocztowej 14
2. Telefonicznie dzwoniąc pod numer 32/6729571.
3. Na stronie internetowej https://www.opslazy.pl/kategorie/o_programie_1 i www.lazy.pl.

Termin składania wniosków przez Gminę upływa dnia 22 października br. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny do dnia 19.10.2021 r.
w godzinach pracy Ośrodka tj. od poniedziałku  do piątku od godz. 7.00 do godz. 15.00.
Usługę opieki wytchnieniowej przyznaje się na podstawie Karty zgłoszenia do Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2022 oraz Karty oceny stanu dziecka/osoby niepełnosprawnej.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu formę wsparcia w 2022 r. i aplikowanie o środki finansowe na realizację programu.

Załącznik :
Karta zgłoszenia do Programu ''Opieka wytchnieniowa " - edycja 2022

 Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • plakat opieka wytchnieniowa.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.