Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Promują tolerancję

Promują tolerancję W dniach 12.09.2016 – 16.09.2016 zajęcia dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. M. Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim prowadziła pochodząca z Grecji Stefania - wolontariuszka z projektu ,,Kid Speak”, realizowanego przez AIESEC Polska Oddział Lokalny w Katowicach na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Celem projektu było pobudzenie i promowanie tolerancji wobec osób pochodzących z innego kraju i reprezentujących inną kulturę, poszerzenie wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury Grecji, rozwijanie zdolności aktywnego uczenia się oraz praktyczna nauka języka angielskiego. Stefania w formie prezentacji, gier, zabaw i zajęć interaktywnych zapoznawała uczniów między innymi z greckim alfabetem i zapisem ich imion, podstawowymi wyrażeniami, popularnymi zabawami grupowymi, tańcem i dziecięcymi rymowankami. Wolontariuszka odwiedziła również oddział przedszkolny przy szkole, w którym przeprowadziła zajęcia oparte na zabawach integrujących grupę.

Udział szkoły w projekcie miał również na celu wsparcie nauczania i wychowania dwujęzycznego, realizowanego od czterech lat w placówce na terenie przedszkola i szkoły. Stefania była pod dużym wrażeniem umiejętności językowych uczniów oraz przedszkolaków, które potrafiły zrozumieć i odpowiadać na jej pytania. Warto dodać, że była to już druga wizyta wolontariuszy AIESEC w NSP w Rokitnie Szlacheckim w tym roku kalendarzowym. W styczniu oddział przedszkolny i szkołę odwiedziły trzy wolontariuszki z Kolumbii, Chin i Sri Lanki.Autor: M K

Zobacz również:

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.