Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Przebudowa ulicy Bystrzynowskiej w Niegowonicach w Gminie Łazy

 

flaga i godło na www.png


Gmina Łazy otrzymała środki z Funduszu Dróg Samorządowych Województwa Śląskiego na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Bystrzynowskiej w Niegowonicach w Gminie Łazy”. 

Umowa o dofinansowani inwestycji została podpisana w dniu 08.11.2019 r.

Celem zadania jest przebudowa 850 mb ulicy Bystrzynowskiej w Niegowonicach polegająca na wykonaniu nowej konstrukcji oraz nowej nawierzchni jezdni. Planowana przebudowa spowoduje dostosowanie parametrów drogi do obecnych standardów i wymogów zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. W ramach projektu wykonane zostaną następujące roboty: prace pomiarowe, usunięcie humusu, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, drenaż, wzmocnienie podłoża, nawierzchnie gruntowe ulepszone, krawężniki, nawierzchnie, umocnienie skarp, zieleń, prace geodezyjne. W ramach zadania planuje się także roboty budowlane na jednym skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną - droga gminna nr 570 903 S. Przebudowa drogi przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców i rozwoju terenów wiejskich. Celem planowanej inwestycji jest podniesienie atrakcyjności gospodarczej oraz wspomaganie rozwoju terenów wiejskich gminy. Przebudowa drogi przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Aktualnie droga jest wykorzystywana przez mieszkańców i turystów odwiedzających tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz kamieniołom
w Niegowonicach stanowiący teren do uprawiania sportów wyczynowych (off road) jak również organizacji Międzynarodowych Mistrzostw w Strzelectwie (droga dojazdowa do Kamieniołomu).

Koszt całkowity zadania wynosi 903 545,00 zł

Dofinansowanie w kwocie 496 949,00 stanowi 55% kosztów kwalifikowalnych.

28.11.2019 r. została podpisana umowa z wykonawcą  -  Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych „Myszków” Sp. z.o.o. zakończenie inwestycji zaplanowano w roku bieżącym.

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.