Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Przenieśli przyrodę na płótno

18 lipca na skwerze przy budynku KTS w Łazach odbył się wakacyjny plener artystyczny, podczas którego dzieci stawiały pierwsze kroki w malarstwie.

Sztalugi, pędzle i kolorowe farby to podstawowe elementy dzisiejszych warsztatów, które odbyły się w ramach wakacyjnych zajęć pn. „Wakacje dookoła świata”. W poniedziałkowe przedpołudnie grupa dzieci pod opieką instruktora plastyki Katarzyny Migoń – Kasperlik udała się w wirtualną podróż do Paryża, które jest miastem sztuki w poszukiwaniu inspiracji do twórczości artystycznej. Instruktor prowadząca zajęcia plenerowe spotkanie z dziećmi rozpoczęła krótkim wstępem, który przybliżył młodym artystom malarskie ujęcie rzeczywistości z dużą domieszką kreatywności i fantazji.  Następnie zostały przygotowane wszystkie stanowiska malarskie oraz zaplanowany plan pracy artystycznej.

W dalszej części plenerowych warsztatów w skupieniu pomagającym obserwować przyrodę oraz relaksie pozwalającym na pobudzenie kreatywności młodzi artyści przystąpili do pracy artystycznej. Wystarczyły dwie godziny realizacji pleneru malarskiego, aby elementy przyrodniczej architektury przyniesione zostały na płótna. Obrazy przedstawiały piękne drzewa, przez które przebijały promienie słoneczne. Dopełnieniem całości były fragmenty nieba, składniki miejskiej architektury oraz zielona trawa wraz z kolorowymi kwiatami.

„Dla wielu uczestników tych warsztatów, które mają na celu zaszczepić w młodych osobach pasję do malarstwa dzisiejsze spotkanie jest początkiem artystycznej drogi. Dzisiaj nauczą się podstaw pracy artysty czyli przede wszystkim dopasowania narządzi do pracy oraz organizacji stanowiska, przy którym będą malować. Podczas zajęć starałam się także przekazać dzieciom wskazówki dotyczące umiejętności obserwacji otaczającego nas świata. To jest chyba najtrudniejsze w malarstwie, aby dostrzec więcej niż widzą nasze oczy. To sztuka, której uczmy się przez lata. Aby nauka malarstwa poszła do przodu należy prowadzić nieustanne ćwiczenia polegające właśnie na malowaniu i obserwowaniu” – powiedziała Katarzyna Migoń – Kasperlik, instruktor plastyki.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.