Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Rowerowa gra miejska "Powstanie Warszawskie"

1 sierpnia obchodziliśmy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. O godz. 17:00 w całej Polsce zawyją syreny upamiętniające jedną z największych akcji zbrojnych II wojny światowej.

W wielu miastach odbywają się dzisiaj uroczystości rocznicowe, wydarzenia historyczne lub sportowe akcje, mające na celu upamiętnienie Powstania Warszawskiego. Również w Gminie Łazy odbył się Rajd Rowerowy, podczas którego uczestnicy mieli możliwość bliżej poznać historię II wojny światowej, przemierzyć Gminę Łazy ścieżkami rowerowymi oraz spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu.

Drużyny, które tuż po 10:00 wyruszyły z placu przy fontannie przymierzyły drogi i ścieżki rowerowe prowadzące z Łaz, przez Rokitno Szlacheckie i Mitręgę do Hutek-Kanek. Zespoły miały za zadanie nie tylko przejechać trasę, ale także rozwiązać zadania, które czekały na nich w pięciu punktach kontrolnych. Uczestnicy musieli wykazać się przy tym zarówno wiedzą matematyczną i logiczną jak również sprytem i intuicją. Drużyny miały za zadanie rozwiązanie zadań matematycznych i zagadek logicznych, rozszyfrowanie zapisu wykonanego alfabetem morsa, odgadnięcie ciężaru łuski z moździerza oraz opatrzenie zranionego rowerzysty. Uczestnicy spotkali się więc nie tylko z urozmaiconą trasą bogatą w piękne jurajskie widoki, ale również ze zróżnicowanymi zadaniami. Najmłodszym uczestnikiem pierwszosierpniowego rajdu rowerowego był ośmioletni Staś, który trasę rajdu przemierzył ze swoim tatą. Staś, który po raz pierwszy brał udział w tego rodzaju aktywności sportowej wybrał trudniejszą trasę prowadzącą leśnymi duktami. Wszyscy zawodnicy po rozwiązaniu zadań dotarli do celu, którym był Biwak Leśny im. Grzegorza Załogi w Hutkach – Kankach, gdzie odbyło się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz podsumowanie poszczególnych konkurencji, wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów.

Rajd rowerowy z okazji 76. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego został zorganizowany przez: Wydział Zarządzania Projektami, Promocji i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Łazach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach, Park Wodny Jura we współpracy z sołectwem Hutki – Kanki i pod patronatem medialnym Echa Łaz.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

sms urzad.jpg
  • spis baner.JPG

    Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.