Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Siano zamiast dywanu

Siano zamiast dywanu, a piasek i woda zamiast grającej i świecącej zabawki. W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach po raz kolejny odbyły się cieszące się dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci Warsztaty Sensoryczne.

Półki sklepowe uginają się od kolorowych, świecących, estetycznie wykonanych zabawek. Idealne lalki, grające samochodziki i śpiewające maskotki opanowały większość polskich domów. Dzieci coraz mniej czasu spędzają na kreatywnej zabawie, podczas której liczy się dobry pomysł. Rodzice często myślami wracają do swoich dziecięcych lat, kiedy ograniczony dostęp do pięknych zabawek pozwalał rozwijać wyobraźnię, spędzać czas w gronie znajomych i rozmawiać.

Warsztaty Sensoryczne zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach przez Akademię Malucha Bystrzak w Dąbrowie Górniczej pokazał, że w każdym domu można stworzyć kreatywny i pomysłowy kącik malucha, który zastąpi głośne i kolorowe zabawki. Dzieci spędzając czas w piaskownicy, wyrabiając ciasto, malując farbkami, poruszając się boso po sianie lub rozsypanych ziarnach pobudzają swoją wyobraźnię i uczą się odpowiednio reagować na bodźce z zewnątrz. Warsztaty dały możliwość dzieciom rozwijania umiejętności manualnych poprzez samodzielne nawlekanie koralików na sznurek, odbijania własnych rączek na arkuszach papieru lub wykonywanie pieczątek. Warsztaty Sensoryczne to nie tylko trening umiejętności manualnych dla najmłodszych, ale również nauka dla rodziców, którzy obserwując radość i uśmiech swoich pociech odkrywali nowe formy spędzania wolnego czasu w domu i na powietrzu. Dzieci pokazały rodzicom jak wielką frajdę sprawia im samodzielne wykonywanie różnych czynności, chodzenie na bosaka oraz zwyczajne pobrudzenie się.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.