Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Skałbania


Sołectwo Skałbania
 
Sołtys: Paweł Kotania
 
Wieś leżąca na granicy dwóch województw: śląskiego i małopolskiego, dwóch powiatów: olkuskiego i zawierciańskiego i dwóch gmin - Klucze i Łazy. Granicę stanowi przepływająca tam rzeka Centuria, której wodę cechuje pierwsza klasa czystości.

Wieś położona jest na terenach piaszczystych. Otaczają ją lasy iglaste i liczne źródła. W jej pobliżu znajduje się grupa domów nosząca nazwę Młyny.

Od strony południowej Skałbania graniczy z Chechłem, od północy z Grabową i Grabową Piaskami, od zachodu z Błojcem i Jeziorowicami.

Początkowo miejscowość należała do sołectwa Grabowa i dopiero w latach dziewięćdziesiątych stała się samodzielnym sołectwem.

   plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.