Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Spotkanie mieszkańców z Ministrem Środowiska

Spotkanie mieszkańców z Ministrem Środowiska Wczoraj o godz. 16:30 burmistrz Łaz Maciej Kaczyński wraz z włodarzami innych gmin powiatu zawierciańskiego wziął udział w spotkaniu z Ministrem Środowiska Michałem Wosiem.
W rozmowach, które odbyły się na dziedzińcu Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, uczestniczyli również mieszkańcy powiatu, którzy wyrazili duże zainteresowanie sprawą budowy na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej kopalni cynku i ołowiu. Minister Michał Woś w swoim wystąpieniu podziękował za zaangażowanie społeczne w obronę walorów przyrodniczych Jury oraz zadeklarował, że kopalnia na tym terenie nie powstanie. Minister Woś przypomniał etapy działań w kierunku budowy kopalni i podkreślił, że mimo iż przedsiębiorca zwrócił się z wnioskiem o przedłużenie koncesji poszukiwawczej jego wniosek został odrzucony i koncesja nie została przedłużona. W podjęciu takiej decyzji ważny jest głos społeczny, w który należy się wsłuchiwać oraz współpraca ze społeczeństwem, samorządami i działanie "ramię w ramię". Minister docenił działania lokalnych samorządów i zaznaczył, że bez ich zgody nie będą prowadzone żadne działania szkodzące Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.


Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

sms urzad.jpg
  • spis baner.JPG

    Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.