Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Srebro na Mistrzostwach Świata dla Michelle Maier

Srebro na Mistrzostwach Świata dla Michelle Maier Nastoletnia łazowianka Michelle Maier weszła w skład Kadry Narodowej Kadetów Pointfighting PZKB i zdobyła drugie miejsce na Mistrzostwach Świata w Dublinie. To już drugi duży sukces Michelle. Przed wakacjami gimnazjalistka została drużynową wicemistrzynią świata w Taekwondo w kategorii semi contact, kadetek.

Kilkuletnie treningi Michelle Maier zaowocowały pierwszymi sukcesami. Wicemistrzostwo świata podczas International World Championships w Birmingham stało się trampoliną do kolejnych osiągnięć. Łazowianka jako pierwsza Polka weszła do strefy medalowej, wśród kadetów już pierwszego dnia, pokonując Brytyjkę. Kolejne walki przyniosły następne zwycięstwa.
"Poziom był bardzo wysoki i walki nie należały do łatwych. Jednak dałam z siebie wszystko choć mam pewien niedosyt” – powiedziała nastolatka.

Michelle Maier w Dublinie wywalczyła srebrny medal i wróciła do kraju z tytułem wicemistrzyni świata w kickboxingu. To jednak dopiero początek sportowej kariery, gdyż w planach kolejne zawody. W chwili obecnej nastolatka wróciła do zajęć szkolnych i systematycznych treningów i na razie skupia się na nauce. „Chcieliśmy podziękować sponsorom, bez wsparcia których Michelle nie wystartowałaby w mistrzostwach. To firmy: ZDT TOP z Poręby i Kolbrux s.c. Joanny Kołodziejczyk. Jesteśmy wdzięczni także trenerce Agnieszce Horbatiuk, której wytrwałość i upartość zaprowadziła Michelle tak daleko” – powiedziała Renata Maier-Hoppe, mama Michelle.

Z Mistrzostw Świata w Dublinie reprezentanci Polski wrócili z 3 medalami w formule pointfighting (kadet): Michelle Maier zajęła 2 miejsce, Paulina Turulska 3 miejsce i Zuzanna Kalbarczyk również 3 miejsce. Dziewczyny walczyły świetnie i zaprezentowały bardzo wysoki poziom.Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.