Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Stokrotkowo 2016

Kolorowo i radośnie powitały przedszkolaki publiczność sobotniego poranka w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Dzieci w Rokitna Szlacheckiego, Łaz, Ciągowic, Niegowonic, Chruszczobrodu, Grabowej wzięły udział w Gminnym Przeglądzie Twórczości Przedszkolnej „Stokrotkowo”, który odbył się w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.
Tradycją Gminy Łazy stało się już, że wraz z nadejściem wiosny nastaje „Stokrotkowo”. Konkurs wokalno-taneczny ma na celu popularyzację różnych form zespołowej działalności artystycznej przedszkolnych placówek oświatowych, rozwój artystyczny dzieci oraz zachęcenie rodziców do poszerzania wachlarza zainteresowań swoich pociech.

„Jest coraz piękniej i wspanialej, a poziom występów z roku na rok rośnie. Twórczość artystyczna dzieci w ich najmłodszych latach jest bardzo ważna. To twórczość spontaniczna i naturalna, którą dzieci powinny rozwijać, a rodzice dbać o to, aby nie wygasła. Jeżeli będziemy wspierać i wzmacniać te działania najmłodszych, możemy odkryć mnóstwo talentów. Temu właśnie służyć ma „Stokrotkowo” – powiedziała Beata Potasińska, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 im. Jana Brzechwy w Łazach.

Najmłodsi artyści zatańczyli, zaśpiewali i wprowadzili publiczność w radosny, wiosenny klimat. Na sali egzotyczne i nowoczesne rytmy przeplatały się z regionalnymi i klastycznymi dźwiękami. Dzieci z wielkim przejęciem wystąpiły na scenie, prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny. Śpiew najmłodszych uczestników zachwycił licznie zgromadzoną publiczność. Wokalnym umiejętnościom przedszkolaków towarzyszył taniec. Układy choreograficzne połączone z bogatą kolorystyką strojów zostały nagrodzone głośnymi oklaskami. Grupy przedszkolne o wdzięcznych nazwach: Kasztanki, Biedronki, Jeżyki, Biedroneczki, Bad Boys, Wesołe Ludki, Leśne Skrzaty, Złote Rybki i Wesołe Nutki z rąk dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 im. Jana Brzechwy Beaty Potasińskiej i dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Grzegorza Piłki za udział w przeglądzie otrzymały dyplomy oraz upominki.

Publiczność mogła podziwiać na scenie nie tylko entuzjazm i umiejętności swoich dzieci, ale również zaangażowanie nauczycieli i rodziców. To dzięki nim najmłodsi mieszkańcy Gminy mogą poszerzać horyzonty i rozwijać swoje artystyczne pasje.

   


Galeria zdjęć:

stokrotkowe2016stokrotkowe2016stokrotkowe2016

Autor: Magdalena Kizlich

Zdjęcia: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.