Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Tarcza dla samorządów

Tarcza dla samorządów 26 czerwca w Starostwie Powiatowym w Zawierciu Pani Danuta Nowicka – poseł na Sejm RP przekazała samorządowcom powiatu zawierciańskiego symboliczne czeki

z wysokością środków, jakie przekazane zostaną gminom i samorządowi powiatowemu w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.
TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta jest w skali całego kraju ok. 6 miliardów złotych. Ok. 5 mld zł z tej kwoty trafi do gmin (2,6 mld do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich) oraz miast na prawach powiatu, a 1 mld do powiatów ziemskich. Na teren powiatu zawierciańskiego przekazana została kwota o łącznej wartości 26 268 767,00 zł – z czego pula dla samorządów gminnych wynosi aż 22.332.667,00 zł.
Pieniądze mogą być przeznaczone zarówno na nowe  inwestycje jak również wkład własny do projektów i przeciwdziałać kryzysowi i stagnacji gospodarczej. Bon inwestycyjny dla samorządów jest formą rekompensaty ubytków wpływów samorządów z podatku PIT i CIT.

W imieniu Gminy Łazy czek na inwestycje w wysokości 3 664 050 zł odebrał Burmistrz Łaz Pan Maciej Kaczyński. Pieniądze przyznane w ramach Tarczy będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, takie jak remonty dróg, budowę chodników, remonty szkół
i przedszkoli, budowę wodociągów i kanalizacji oraz inne inwestycje, ważne z punktu widzenia lokalnej społeczności. Wnioski o przyznanie środków gminy będą składać u wojewody na początku sierpnia, natomiast wypłata środków przewidywana jest na początku września. Warto nadmienić, że środki nie muszą być wydatkowane do końca 2020 roku.Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.