Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Adamed dla Seniora"

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Adamed dla Seniora" Za sprawą dofinansowania, które wynosi 10 000 zł, zrealizuje projekt "XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej UTW"

Projekt z Łaz został wybrany z grona 130 zgłoszeń z całej Polski, spośród których Jury wyłoniło trzy najlepsze pomysły i wyróżniło je nagrodą finansową w wysokości 10 000, 5 000 i 3 000 zł oraz przyznało nagrodę specjalną pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej w wysokości 2 000 zł. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również: Rzeszowski Dom Kultury (II miejsce), Bałucki Ośrodek Kultury (III miejsce) oraz Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN z Wrocławia (Nagroda Specjalna).

 

„Wyłonienie trzech najlepszych projektów było dla Jury Konkursu trudnym zadaniem. Każde ze zgłoszeń zawierało aktywności i pomysły poprawiające jakość życia Seniorów w lokalnych społecznościach. Dlatego pozostajemy pełni podziwu dla uczestników i wszystkim życzymy powodzenia przy dalszej realizacji tych jakże ważnych inicjatyw” – mówi Larysa Żuchowska, Kierownik Programu „Adamed dla Seniora”.

 

Przy ocenie projektów konkursowych po uwagę brane były następujące kryteria: dotychczasowa działalność organizacji, jakość działań, pomysłowość i kreatywność projektu czy uwzględnienie potrzeb osób starszych. 

 

Sportowe seniorskie potyczki

 

Nagroda przyznana przez Adamed pomoże w realizacji kolejnej XII Międzynarodowej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. To właśnie w Łazach, miasteczku położonym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, co roku w maju, w wiosce olimpijskiej Seniorów zapalany jest znicz olimpijski. Podczas ostatniego wydarzenia udział wzięło prawie 1100 zawodników z 71 organizacji senioralnych z całej Polski. Zmagania zawodników obserwowało 2 000 kibiców.

 

Olimpiada promuje zdrowie i aktywny wypoczynek wśród pokolenia 50+, a w szczególności kształtuje u osób dojrzałych nawyk dbania o własne ciało, sprawność psychofizyczną oraz wykształcenie umiejętności aktywnego spędzania czasu. Zawody zachęcają startujących do regularnych treningów
i są okazją do integracji i wzmacniania więzi między słuchaczami UTW z całego kraju”
– mówi Krystyna Męcik, Prezes Uniwersytetu III Wieku w Łazach.

 

 

***

 

„Adamed dla Seniora” to program społeczny realizowany przez firmę Adamed, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych. W ramach programu Adamed wspiera Seniorów w systemie ochrony zdrowia – troszczy się o ich kondycję, sprawność fizyczną. Zajmuje się promocją profilaktyki zdrowia, która pozwala odpowiednio wcześniej dostrzegać problemy zdrowotne oraz przełamuje stereotypy związanych z codziennością Seniorów.

Od trzech lat „Adamed dla Seniora” jest partnerem największych wydarzeń senioralnych w Polsce
w tym m.in. Parada Seniora i Piknik Pokoleń w Warszawie, Dzień Uniwersytetów III Wieku na warszawskim Torze Służewiec czy Piknik Pro Seniore na warszawskim Ursynowie.
W 2019 roku wydarzenia, które odbyły się pod Patronatem Programu „Adamed dla Seniora” zgromadziły ponad 18 tys. Seniorów. W trakcie wydarzeń, w ramach specjalnej strefy programu „Adamed dla Seniora”, uczestnicy  mogli skorzystać z badań profilaktycznych m.in. pomiaru ciśnienia
i poziomu glukozy, badania kostka-ramię, spirometrii oraz konsultacji z lekarzem pulmonologiem
i chirurgiem naczyniowym, dodatkowo Adamed organizuje treningi nordic walking oraz indywidualne konsultacje z profesjonalnymi trenerami. W 2019 roku wzięło w nich udział ponad 150 osób.

Więcej informacji na www.adameddlaseniora.pl

 



Autor: A.M.

Zobacz również:

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.