Wielkość Czcionki:

Kontrast:

UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ

Od 17 października 2020r. obowiązują zaostrzone przepisy rządu dot. epidemii.

 

W całej Polsce w pojazdach transportu publicznego  niezależnie od strefy zajęte może być 50 proc, miejsc siedzących albo 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących, określonych w dokumentacji technicznej danego pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu niezajętych co najmniej 50 proc. miejsc siedzących.

Z powodu nałożonych ograniczeń mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do komunikacji zbiorowej, ponieważ w przypadku przekroczenia w pojeździe limitu pasażerów, kierowcy pojazdów mogą odmówić przewozu kolejnym osobom. 

W związku z powyższym prosi się wszystkich pasażerów, którzy nie mają pilnej potrzeby skorzystania z komunikacji miejskiej, aby ustąpili w autobusach miejsca tym, którzy dojeżdżają do pracy, szkół, przychodni i szpitali.

Jeżeli jest to możliwe proszę też wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w busach jest znacznie mniej pasażerów. 

Aby zminimalizować niedogodności, jakie w związku z wprowadzonymi ograniczeniami mogą spotkać pasażerów, w najbliższych dniach na linie zostanie wysłany dodatkowy dostępny pojazd. Niestety tylko na wybrany i  najbardziej obciążony kurs będziemy w stanie podstawić dodatkowy autobus.

Przypomina się, że pasażerowie muszą mieć zakryte usta i nos.Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
wspieraj lokalnie.PNG

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.