Wielkość Czcionki:

Kontrast:

VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start"

VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych "Trzeci Wiek na Start" W najbliższą sobotę 21 maja odbędzie się VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Impreza odbędzie się nad Zalewem Mitręga, a udział w niej zapowiedziało ponad 2000 uczestników z Warszawy, Kołobrzegu, Krakowa, Cieszyna, Lublina.
W tym roku w zawodach wystartują także zawodnicy z Austrii i Ukrainy.

Już po raz ósmy do Łaz zjadą sportowcy-seniorzy z całego kraju. Uczestnicy zawodów pojawią się nad zalewem w sobotę już po 7:00, gdyż od tej godziny trwać będzie rejestracja uczestników i odprawa drużyn. Oficjalna ceremonia otwarcia zaplanowana została na godz. 10:00. Wówczas nastąpi przemarsz zawodników i wprowadzenie flagi. Punktem kulminacyjnym uroczystego rozpoczęcia będzie zapalenie znicza oraz odśpiewanie hymnu olimpiady.

Zawodnicy wezmą udział w jedenastu konkurencjach sportowych. Będą to: łucznictwo, tenis stołowy, szachy, brydż, lekkoatletyka, pływanie, strzelectwo, kajaki, przełaje rowerowe, boule. Zawody odbywać się będą na terenie Zalewu Mitręga, Parku Wodnego JURA, Stadionie „Łazowianka”, Miejskim Ośrodku Kultury, Hali Sportowej „Klaudiusz” oraz w Zespole Szkół im. R. Gostkowskiego.

Od godziny 13:00 nad Zalewem Mitręga trwać będą imprezy towarzyszące, w ramach których na scenie wystąpią zespoły artystyczne. Specjalnie dla seniorów przygotowano także stoisko z masażami i badaniami dla seniorów.

Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Gminą Łazy.Autor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.