Wielkość Czcionki:

Kontrast:

VIII urodziny Parku Wodnego "Jura" i Festyn Rodziny w ZS nr 1

VIII urodziny Parku Wodnego "Jura" i Festyn Rodziny w ZS nr 1 To już osiem lat, od kiedy Park Wodny "Jura" w Łazach oferuje wodne szaleństwo dla dużych i małych. Kompleks to nie tylko baseny z jacuzzi, ale również sauny, siłownia, kawiarnia, miła obsługa i bezpieczeństwo.
Park Wodny "Jura" zapewnia jednak nie tylko odpoczynek i relaks dla miłośników wodnych atrakcji. Wiele atutów parku sprawia, że w obiekcie odbywają się cykliczne ogólnopolskie imprezy.
Urodziny Parku Wodnego "Jura" rozpoczęło nurkowanie dla dzieci. Najmłodsi mogli poczuć się jak ryba w wodzie. Instruktorzy po krótkim szkoleniu z zakresu zachowania pod wodą i sygnałów komunikacyjnych podczas nurkowania pozwolili zainteresowanym wejść pod wodę. I choć w zasięgu wzroku nie pojawiły się piękne rafy koralowe, zajęcia z pewnością zaszczepiły w wielu maluchach nową podwodną pasję.Na urodzinach PW JURA atrakcji nie brakowało i każdy znalazł coś dla siebie. Stoisko Gminy Łazy oblegane było przez najmłodszych, którzy za śpiew lub taniec mogli zabrać do domu niecodzienny upominek. Również łazowska i zawierciańska Policja przygotowała specjalnie na sobotnią okazję nie lada atrakcje. Na stoisku profilaktycznym można było dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić wakacje, a szczególnie czas relaksu nad wodą. Oprócz tego dzieci mogły także obserwować działania daktyloskopijne poprzez odbicie swoich linii papilarnych, natomiast dorośli mogli spojrzeć przez alkogogle. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psa tropiącego. Miłośnicy ciężkiego sprzętu mogli spróbować swoich sił jako operator koparki. Punktem kulminacyjnym uroczystości był ogromny tort w kształcie basenu, którym obdarowani zostali wszyscy goście. Urodzinom Parku Wodnego towarzyszył Festyn Rodzinny w ZS nr 1, w programie którego znalazły się występy artystyczne dzieci.

Park Wodny w dniu urodzin odwiedziło mnóstwo interesujących gości, a wśród nich Sznupek, maskotka garnizonu śląskiego. Imprezie w Parku Wodnym "Jura" towarzyszyli także redaktorzy Radia Katowice, którzy na żywo relacjonowali wydarzenia z Łaz.

 Śpiewem i tańcem powitali uczestników Festynu Rodzinnego uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łazach. Festynem Rodzinnym szkolna społeczność integrowała się i powitała nadchodzące lato.

To był niezwykły dzień w życiu szkolnej społeczności. Każdy nie tylko dobrze się bawił, ale także miał okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Gości przybyłych na boisko szkolne, gdzie odbywał się festyn, powitała dyrektor Urszula Grzywa. Chwilę potem uczniowie najmłodszych klas rozśpiewali i roztańczyli uczestników festynu. Na scenie wystąpili mali artyści, których talent i brak tremy z dumą obserwowali rodzice. To oni chroniąc głowy pod parasolami kosztowali domowych wypieków i kiełbasek z grilla. Rodziny chętnie przechadzały się wśród stoisk, na których można było zakupić książki oraz wygrać atrakcyjne nagrody. Dzieci chętnie spędzały również czas na dmuchanych zamkach.
Dodatkową atrakcją był pokaz Policji z udziałem psa tropiącego i pokaz sztuki walki taekwondo w wykonaniu Klubu Sportowego „Orient”. Każdy mógł również spalić zbędne kalorie w zumbie zorganizowanej przez Studio Tańca i Fitness Eu4ya.

Galeria zdjęć:Autor: M K

Zdjęcia: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.