Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Święto Konstytucji 3 Maja

Gminne uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się dzisiaj w Niegowonicach. Przybyłe na uroczystość delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą "700 - lecie Niegowonic i Niegowoniczek". O godz. 11:00 odprawiona została Msza Święta w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu.
 Po zakończeniu Mszy Świętej w kościele odbył się koncert, który rozpoczęła uczennica SP w Niegowonicach Hanna Zdrzalik. Piosenką święto 3 Maja podkreśliła także Wiktoria Pyrdoł. Koncert pieśni patriotycznych zaśpiewał także Zespół Folklorystyczny JURA, który słowem i piosenką przybliżył historię naszej Ojczyzny.

Uroczystość uświetniły dwa ważne akcenty. Parafianie złożyli życzenia proboszczowi ks. Arturowi Przybyłko, który obchodzi 30-lecie święceń kapłańskich. Podczas koncertu burmistrz Łaz Maciej Kaczyński wręczył Zespołowi Folklorystycznemu JURA Nagrodę Burmistrza za całokształt twórczości. Nagroda każdego roku zostaje przyznawana w dziedzinie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.

Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.