Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży 117 pielgrzymów z Czech i Grecji przyjechało wczoraj do Łaz, gdzie będą przebywać u rodzin w Niegowonicach, Ciągowicach, Rokitnie Szlacheckim, Wysokiej, Grabowej, Chruszczobrodzie, Błędowie i Łazach do końca tygodnia. W poniedziałek pielgrzymi wyruszą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

ano goście zza granicy zostali powitani w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Michała Archanioła. Tam o 8:30 odbyła się krótka modlitwa, po której pielgrzymi zwiedzili miasto i skorzystali z jego atrakcji. Liczna grupa młodzieży udała się do Parku Wodnego JURA, aby skorzystać z wodnych atrakcji i saun. Nie zabrakło również amatorów spacerów, podczas których pielgrzymi poznali najciekawsze zakątki Łaz. Grecy i Czesi zwiedzili Izbę Pamięci, gdzie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań przybliżających historię Łaz. Ciekawym elementem porannych przechadzek był także zabytkowy parowóz oraz fontanna.

Ostatnim czwartkowym punktem programu zaplanowanym w Łazach było spotkanie pielgrzymów z włodarzami miasta, które odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury. Goście najpierw zostali powitani przez burmistrza Macieja Kaczyńskiego oraz dyrektora Grzegorza Piłkę, a następnie mogli podziwiać uroki całej gminy zawarte w filmie promocyjnym. Pielgrzymi otrzymali także upominki promujące Łazy. Na zakończenie na scenie wystąpili Grzegorz Piłka oraz Karol Hadrych, którzy wykonali wspólnie z pielgrzymami hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”.

Godziny południowe pielgrzymi spędzą w Ogrodzieńcu, gdzie będą zwiedzać ruiny zamku. Popołudniowe atrakcje zaplanowane zostały na terenie Pustyni Błędowskiej.

Druga część programu pielgrzymkowego odbyła się w Chechle w punkcie widokowym na Pustynię Błędowską. Goście z różnych stron świata uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, a następnie mieli niepowtarzalną okazję skosztować regionalnych specjałów. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały smalec, ogórki kiszone, ciasta i kanapki. Szczególnym powodzeniem cieszyła się grochówka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ciągowicach. Stoisko Gminy Łazy zaproponowało pielgrzymom bogatą ofertę promocyjną.

Niewątpliwie atrakcją popołudnia był pokaz skoków spadochronowych. Spotkanie w Chechle zakończyło się muzycznymi występami na scenie i prezentacją różnych form modlitwy zaproponowaną przez pielgrzymów różnych narodowości.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.