Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Wielka nauka dla małych mieszkańców Łaz

 Burmistrz Łaz oraz Rektor Akademii WSB zapraszają najmłodszych mieszkańców Łaz do udziału w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego.

Co by było, gdyby dinozaury nie wyginęły? Jak w naukowy sposób wywołać zjawisko lewitacji? Jakie dzieła sztuki można zobaczyć w bajkach Disney’a? I dlaczego niektórzy mają oczy niebieskie, a inni zielone?
To tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas tegorocznych spotkań Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach. Inauguracja już  29 września!

 

Ideą projektu jest umożliwienie dzieciom w wieku 6-12 lat spotkań z nauką i kulturą akademicką, rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w sposób odbiegający od zajęć typowo szkolnych. Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach odbywają się w wybrane soboty w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach (ul. Szkolna 2).

Na spotkaniach Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach, które prowadzą najlepsi wykładowcy akademiccy i eksperci z całej Polski, wykorzystuje się nietypowe pomoce dydaktyczne, multimediadoświadczenia, eksperymenty, gośćmi nierzadko są także żywe zwierzęta (w tym szkołę w Łazach odwiedzą m.in. kameleony i jaszczurki). Program zajęć uzupełniają praktyczne warsztaty i wycieczki naukowe. Wszystko po to, aby skutecznie dotrzeć do dziecięcej wyobraźni i w sposób dostosowany do wieku słuchaczy przekazać informacje na tematy, które zwykle zarezerwowane są dla dorosłych studentów. 

Uniwersytet Dziecięcy w Łazach to projekt realizowany przez Akademię WSB we współpracy z Urzędem Miejskim w Łazach, Szkołą Podstawową nr 1 w Łazach.

Obecnie Akademia WSB prowadzi największą sieć uniwersytetów dziecięcych w Polsce, a zajęcia realizowane są w 16 gminach województwa śląskiego i małopolskiego. W 2017 roku Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB zostały laureatem prestiżowej nagrody Słoneczniki przyznanej przez rodziców i ekspertów za organizację wartościowych projektów dla dzieci. Do tegorocznej edycji Słoneczników zgłoszono aż 7 inicjatyw podejmowanych przez Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB (plebiscyt nie został jeszcze rozstrzygnięty).


Więcej informacji o Uniwersytetach Dziecięcych Akademii WSB można znaleźć na stronie internetowej projektu: 
www.ud.wsb.edu.pl oraz uzyskać w Dziale Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB (pok. 016A, tel. 32 295 93 15). Rejestracji można dokonać w formie elektronicznej KLIKNIJ TUTAJ.

DSC04234.JPG DSC08749.JPG  DSC08907.JPG DSC08922.JPG IMG_1062.JPG IMG_1214.JPG


Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.