Wielkość Czcionki:

Kontrast:

"WOLNOŚĆ W NAS"- FESTIWAL WOLNOŚCI W ŁAZACH

Od przedszkolaków po seniorów, soliści oraz zespoły biorą udział w Festiwalu Wolności organizowanym w Łazach pod hasłem „Wolność w Nas”.

 Konkurs wokalny i plastyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zaplanowano na 12 października(eliminacje) i 14 października(finał). Powiatowy Festiwal Wolności w 100-lecie obchodów Niepodległości organizowany jest przez Stowarzyszenie „Kulturniak” w Łazach, MOK Łazy, UM Łazy przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zawierciu – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

         Festiwal składa się z dwóch części. Konkurs wokalny - w konkursie mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby niezrzeszone działające na terenie powiatu zawierciańskiego. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 5 lat. Festiwal składa się z dwóch etapów.
W pierwszym etapie biorą udział wszyscy uczestnicy, którzy spełniają wymagania formalne. W koncercie laureatów wezmą udział najlepsi uczestnicy przesłuchań wytypowani przez Jury. Przesłuchania uczestników odbędą się 12.10.2018r. /piątek/ w sali widowiskowej MOK w Łazach. Koncert laureatów odbędzie się 14.10.2018r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK w Łazach. Konkurs plastyczny - w konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone także 14 października, podczas Koncertu Laureatów Pieśni i Piosenki Patriotycznej, o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK w Łazach. Wyniki będą również zamieszczone na stronie internetowej www.moklazy.pl Laureaci konkursu plastycznego zostaną zaproszeni na galę finałową, która odbędzie się 14 października 2018, o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK w Łazach.

 

Organizator Festiwalu Wolności: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Kulturniak"

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach

Zadanie współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Zawierciu.Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.