Wielkość Czcionki:

Kontrast:

"WOLNOŚĆ W NAS"- FESTIWAL WOLNOŚCI

Prawdziwy festiwal sztuki muzycznej i plastycznej zaproponowała Gmina Łazy mieszkańcom powiatu zawierciańskiego.

 Najpiękniejsze patriotyczne interpretacje utworów w części muzycznej i mistrzowskie, plastyczne odzwierciedlenia wewnętrznych emocji oddające hołd ojczyźnie złożyły się na koncert laureatów „Wolność w nas”, który odbył się niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.
„Niepodległość - trudne słowo. Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu? Kto mi wytłumaczy? Tak to słowo - bardzo ważne. Jeśli słuchać umiesz. To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz”.

1918 roku Polska powróciła na mapy Europy po 123 latach nieobecności. Od tego czasu minęło 100 lat. Dziś wspominamy ten czas i oddajemy hołd rodakom, którzy poświęcając swoją młodość, radość i życie walczyli o wolność. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbył się niecodzienny festiwal, którym dzieci i młodzież podkreśliły znaczenie wolności, patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

„Od przedszkolaków po seniorów, soliści oraz zespoły wzięły udział w Festiwalu Wolności organizowanym w Łazach pod hasłem „Wolność w Nas”. Konkurs wokalny i plastyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach zaplanowano na 12 października (eliminacje) i 14 października (finał). Powiatowy Festiwal Wolności w 100-lecie obchodów Niepodległości zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Kulturniak” w Łazach, MOK Łazy, UM Łazy przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zawierciu”– podkreślił Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.
 Festiwal składał się z dwóch części: wokalnej i plastycznej. Zarówno jedna jak i druga forma wyrażania własnych emocji osiągnęła podczas festiwalu w Łazach bardzo wysoki poziom. W pierwszym etapie konkursu wokalnego udział wzięło 47 podmiotów wykonawczych. Byli to soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, a także osoby niezrzeszone działające na terenie powiatu zawierciańskiego. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 5 lat. Przesłuchania rozpoczął zespół „Decyma” z Niegowonic, który wprowadził jury konkursowe i publiczność w klimat piosenek patriotycznych.

Drugim etapem konkursu wokalnego był koncert laureatów, który odbył się w niedzielę 14 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. W koncercie laureatów wzięli udział najlepsi uczestnicy przesłuchań wytypowani przez Jury, w skład którego weszli: Agnieszka Zimna, Marlena Labocha i Gabriela Pieta.

Druga część festiwalu to konkurs plastyczny, w którym mogli wziąć udział mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. Prace można było wykonać dowolną techniką plastyczną, a wyniki konkursu zostały ogłoszone także 14 października podczas Koncertu Laureatów Pieśni i Piosenki Patriotycznej o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK w Łazach. Na konkurs napłynęło 74 prac, które oceniała komisja w składzie: Iwona Kłosek-Karwat, Maria Płatek i Renata Smoczyk.
.
Organizator Festiwalu Wolności: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Kulturniak"
Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Urząd Miejski w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.
Zadanie współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Zawierciu.
 Laureaci konkursu Plastycznego:

Kategoria 6-9 lat
1 miejsce Wiktoria Dziechciarz SP 1 Łazy
2 miejsce Julia Gocol SP 1 Łazy
3 miejsce Nicole Iwińska

Wyróżnienie:
Alicja Jurkiewicz SP 1 Łazy
Michał Jureczka SP Łazy

Kategoria 10-13 lat
1 miejsce Bartosz Cegła SP 3 Łazy
2 miejsce Amelia Filipczak SP 1 Łazy
3 miejsce Zuzanna Kucia MOK Poręba

Wyróżnienie:
Zofia Zająć SP Chruszczobród
Wiktoria Piegza NSP Rokitno Szlacheckie

Konkurs wokalny:
Soliści młodsi:
1 miejsce Amelia Kita
2 miejsce Zuzanna Turek
2 miejsce Lena Rudy
3 miejsce Jagoda Biała
Wyróżnienie:
Zuzanna Kucharczyk
Angelika Łonak

Soliści młodzieżowi:
1 miejsce Aleksandra Płóciennik
1 miejsce Wiktoria Pyrdoł
2 miejsce Gabriela Pantak
3 miejsce Aleksandra Serzysko
3 miejsce Antonina Biały
Wyróżnienie:
Sara Hamerlik
Pola Drabek

Soliści dorośli:
1 miejsce Izabela Grzyb
2 miejsce Zdzisław Zasuń
Wyróżnienie: Marta Wcisło
Zespoły młodsze:
1 miejsce Decyma
2 miejsce Śpiewoludki
3 miejsce Zespół z Ciągowic
Wyróżnienie:
Mądre Sówki

Zespoły młodzieżowe:
1 miejsce Zespół Sweet Voices
2 miejsce Zespół In Tono
Zespoły dorosłe:
1 miejsce Retro
2 miejsce Złota Jesień
3 miejsce Echo
Wyróżnienie:
Semafor
Metanoia Cordis

Duety:
1 miejsce Zofia Bocheńska i Michał de Lorn
2 miejsce brak
3 miejsce Emilia Koza i Marta Włoch
Wyróżnienie:
Hanna Kołodziej i Antonina Windys

Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.