Wielkość Czcionki:

Kontrast:

X MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA SENIORÓW "Trzeci Wiek na Start"

X MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA SENIORÓW "Trzeci Wiek na Start"
19 maja w Łazach po raz dziesiąty zapłonie ogień olimpijski podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Strat”. 

Aktywni seniorzy z 68 uniwersytetów walczyli będą o medale w kajakach, kolarstwie przełajowym, strzelectwie, łucznictwie, pływaniu, lekkoatletyce, tenisie stołowy, szachach i brydżu. Wśród zawodników będą również reprezentanci uniwersytetów z Austrii i z Ukrainy.
Wioska olimpijska jak co roku stanie na terenie wokół Zalewu Mitręga w Łazach. Uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” rozpocznie się 19 maja o godzinie 9:00 odśpiewaniem hymnu narodowego i hymnu olimpijskiego, a udział w niej wezmą także zaproszeni goście. Chwilę później zawodnicy udadzą się na stanowiska swoich konkurencji.
Olimpiada w Łazach jest także okazją do spotkań słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i prezentacji ich dokonań, w tym aktywności kulturalnej. Na scenie zaprezentują się grupy artystyczne m.in. Chór Męski „Lutnia”, Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” i Kram Kramarski.
Głównymi organizatorami X Ogólnopolskiej Olimpiady UTW są: UTW Łazy, Gmina Łazy, OSiR Łazy – Park Wodny Jura w Łazach, MOK Łazy, Zespół Szkół nr 1 w Łazach oraz AWF Katowice.


Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.