Wielkość Czcionki:

Kontrast:

XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach

To już blisko 20 lat wspólnego śpiewania w świątecznym nastroju.
13 grudnia MOKu można było posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży w ramach XIX Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
„Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek ma na celu przede wszystkim pielęgnowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia i jest okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych i instrumentalnych dzieci i młodzieży. Na scenie wystąpili młodzi artyści z przedszkoli i szkół z terenu gminy Łazy. Wszyscy byli oceniani w kategoriach wiekowych i wykonawczych (soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne). Każda gminna placówka oświatowa wytypowała swoich przedstawicieli w różnych kategoriach wiekowych i wykonawczych. Tego dnia na scenie naszego ośrodka można było zobaczyć i usłyszeć naprawdę sporo wykonawców” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Koncert rozpoczął się w piątkowe popołudnie o godz. 16:30 i stał się swoistą zapowiedzią nadchodzącego Bożego Narodzenia. W świąteczny klimat wprowadzili publiczność wykonawcy ze szkół w Chruszczobrodzie, Rokitnie Szlacheckim, Łazach, Niegowonicach, Wysokiej, Grabowej, Ciągowicach. Koncert trwał dwie godziny i miał charakter konkursowy. Jury Festiwalu w składzie: Katarzyna Tylmanowska, Andrzej Kaim i Damian Pardela po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych wyłoniło najlepszych wykonawców. Wyróżnienia oraz główną nagrodę wręczyli: Ilona Pelon, sekretarz Gminy Łazy oraz prowadzący festiwal: Grzegorz Piłka oraz Paulina Flasza.

XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Chruszczobrodzie i Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.

GRAND PRIX – „ZŁOTA KANTYCZKA” XIX GMINNEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK ŁAZY 2019
Grupa Wokalna SP Niegowonice

Kategoria klasy I-III
1 miejsce – Alicja Jurkiewicz - SP nr 1 w Łazach
2 miejsce – Kalina Piłka – NSP Rokitno Szlacheckie
3 miejsce – Zespół Wokalny „Wiolinki” - SP Chruszczobród
Wyróżnienia:
Chór „Śpiewające renifery” – nagroda dla solisty
„Kolędowe Nutki” - SP Niegowonice
Emilia Koza i Marta Włoch
Zespół i Oliwia Stojak – SP Wysoka

Kategoria klasy IV-VI
1 miejsce – Zofia Bocheńska – SP Chruszczobród
2 miejsce – Zespół Wokalny – NSP Ciągowice
3 miejsce – Maja Czerwonka SP 1 Łazy i Łucja Guzy NSP Grabowa
Wyróżnienie:
Amelia Banasiak SP Wysoka

Kategoria klasy VII – VIII
1 miejsce – Amelia Janas
2 miejsce – Antonina Karbownik – SP Niegowonice
3 miejsce – Julia Sibielak – Wnuk – NSP Rokitno Szlacheckie i Adrianna Pilarska SP 3 Łazy

Galeria zdjęć:Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.