Wielkość Czcionki:

Kontrast:

XVI Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej - W rytmie disco

8 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach zorganizowane zostały XVI Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej pn. „W rytmie disco”.

W ramach spotkania osób niepełnosprawnych odbyły się występy artystyczne oraz wystawy rękodzieła artystycznego.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Łazach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawierciu, Dom Pomocy Społecznej w Zawierciu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawierciu, Dzienny Dom Senior+ w Zawierciu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kluczach, Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie, Dom Pomocy Społecznej w Poraju, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wojsławicach oraz Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej to placówki, które wzięły udział w tegorocznych XVI Prezentacjach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach zorganizowanych po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

„Cieszymy się, że nasza inicjatywa cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Od początku roku zaprzyjaźnione grupy zwracały się z zapytaniem o organizację tegorocznych prezentacji, dlatego nie mogliśmy postąpić inaczej jak tylko przystąpić do działania. Dziękujemy, że z nami dzisiaj jesteście i zawsze mobilizujecie nas do działania. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni i wyjedziecie z Łaz z miłymi wspomnieniami” – powiedziała Anna Marzec, koordynator XVI Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łazach. „Przygotowanie dzisiejszego wydarzenia poprzedzone było bardzo dużym nakładem pracy, dlatego z tego miejsca chciałam podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację prezentacji za doradztwo i wszelką pomoc. To dzięki waszej pracy i życzliwości to wydarzenie może być w Łazach realizowane” – podkreśliła wiceprezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Katolickiego Beata Szczygieł.   
XVI Prezentacje Terapii Zajęciowej przyciągnęły do Łaz liczną grupę osób niepełnosprawnych reprezentujących placówki całego regionu. Wśród publiczności zasiedli przedstawiciele Gminy Łazy z burmistrzem Maciejem Kaczyńskim oraz sekretarz Gminy Łazy Iloną Pelon na czele oraz reprezentanci sąsiednich gmin, organizacji, instytucji, stowarzyszeń. Prezentacje poprowadziła Gabriela Kaczyńska, dziennikarka i redaktorka Polskiego Radia Katowice.

Kilka minut po godzinie 10:00 nastąpiło uroczyste otwarcie XVI Prezentacji Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dokonali go wszyscy zgromadzeni goście, których powitali prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Jerzy Latos i burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.
„Dobrze was widzieć po dwóch latach przerwy. Wasze prezentacje na trwałe zostały wpisane w kalendarz wydarzeń naszej gminy, dlatego tym bardziej bardzo się cieszę, że tak licznie do nas przyjechaliście. Dzisiaj zobaczymy efekt wielogodzinnej ciężkiej pracy zarówno waszej jak i waszych instruktorów. Z pewnością będą to występy na bardzo wysokim poziomie, gdyż zawsze zaskakujecie nas pozytywnie swoimi prezentacjami. Życzę Wam dobrej zabawy oraz nawiązania wielu przyjacielskich relacji” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.
Gorąca atmosfera w rytmach muzyki disco polo towarzyszyła tegorocznym prezentacjom od pierwszych minut ich trwania. Pierwszą grupą artystyczną prezentującą swoje umiejętności sceniczne byli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łazach. Wszyscy uczestnicy w wielką radością i z niekrytym entuzjazmem w spontaniczny sposób bawili się podczas artystycznego wydarzenia. Występy artystyczne dostarczyły uczestnikom prezentacji wiele radosnych wrażeń, a wszystkim uczestnikom towarzyszyły uśmiech i zadowolenie. Dla wielu osób występ na scenie przed tak dużą publicznością był spełnieniem ich marzeń.

„Dzisiaj jestem pośród was, bardzo się cieszę i dziękuję za zaproszenie. Nie ukrywam że sprawy osób niepełnosprawnych jako radnej Sejmiku Województwa Śląskiego są mi szczególnie bliskie, gdyż zasiadam w komisji zdrowia w której bardzo często zajmujemy się sprawami ważnymi właśnie dla was. Dlatego też w 2020 roku powstał Sejmik Osób Niepełnosprawnych, gdyż wiemy jak ważne jest by integrować społeczeństwo i zajmować się sprawami zdrowia. Cieszę się, że dziś spotykamy się na tych prezentacjach ponieważ nie ma nic ważniejszego dla człowieka jak kontakt z drugim człowiekiem” – powiedziała Katarzyna Stachowicz, radna Sejmiki Województwa Śląskiego. „Przyjechaliśmy z Włodowic, aby obejrzeć wasze prezentacje, w które włożyliście wiele trudu, talentu i poświęcenia, pomimo życiowych przeciwności. Jako samorząd dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć wam najlepsze warunki rozwoju” - dodał Adam Szmukier, wójt Gminy Włodowice.

Organizatorem XVI Prezentacji Terapii Zajęciowej w Łazach było Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Kluczach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Gmina Łazy, Gmina Włodowice, Gmina Ogrodzieniec, Starostwo Powiatowe w Zawierciu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała gazeta samorządowa Echa Łaz. Projekt dofinansowany został ze środków Starostwa Powiatowego w Zawierciu.Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.