Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Zakaz wstępu na kładkę

Zakaz wstępu na kładkę Wielu mieszkańców Łaz zadaje sobie pytanie, kiedy zostanie oddana do użytku pieszych kładka na ulicy Dworcowej? Urząd Miejski prowadzi działania, aby stało się to jak najszybciej.
Od pewnego czasu niedostępna dla pieszych jest kładka znajdujący się nad ulicą Konstytucji 3 Maja. To skutek kolizji drogowej, do jakiej doszło 6 kwietnia, wskutek której zbyt wysoki samochód ciężarowy naruszył metalową konstrukcję nadziemnego przejścia. Efektem tego niegroźnie wyglądającego zdarzenia drogowego jest zamknięcie dla ruchu pieszego kładki łączącej dwie części ulicy Dworcowej. To duże utrudnienie dla osób mieszkających m.in. na ulicach: Tartacznej, Trójkąt, Generała Maczka i samej Dworcowej, dla których przejście to stanowiło najkrótszy łącznik z centrum Łaz.

Ze specjalistycznej ekspertyzy, którą Urząd Miejski zlecił natychmiast po zdarzeniu wynika, że konstrukcja metalowa kładki jest poważnie uszkodzona i stwarza zagrożenie dla pieszych. Uszkodzeniu uległy dźwigary główne oraz stężenia pomiędzy nimi. W wyniku uderzenia deformacji uległy również dźwigary podłużne, a stężeń poprzeczny z kątowników został oderwany i wygięty. W chwili obecnej trwają działania prowadzące do naprawy przejścia.


Autor: M K

Zdjęcia: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.