Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Zamykaj drzwi - dbaj o swoje mienie

Dzielnicowi z Łaz przestrzegają:

Powiedzenie „okazja czyni złodzieja” jest znane prawie każdemu i choć nikt nie ma prawa kraść ani przywłaszczać cudzej rzeczy, to często złe zabezpieczenie pomieszczeń, czy budynków znacznie ułatwia pracę rabusiom. Warto zastanowić się nad zabezpieczeniem nie tylko domów i mieszkań, ale także altanek, garaży, czy pomieszczeń gospodarczych.

 

Złodzieje zazwyczaj typując miejsca włamań, biorą pod uwagę wartość rzeczy znajdujących się w danym budynku, czy pomieszczeniu, a także usytuowanie i jakość zastosowanych zabezpieczeń. Warto jest więc dołożyć wszelkich starań, aby miejsca, w których przechowywane są wartościowe przedmioty, były odpowiednio zamknięte.

Dobrą praktyką jest kontrolowanie stanu kłódek, zamków, czy zasuw, a w razie potrzeby wymiana uszkodzonego elementu lub założenie dodatkowego zabezpieczenia. Przedmioty o większej wartości dobrze przechowywać w domu.

Okres wiosenny i letni to czas, kiedy na ogródkach działkowych widać zdecydowanie większą ilość osób. Właściciele i użytkownicy sąsiadujących ze sobą działek przeważnie się znają, dlatego pojawienie się obcej osoby, która obserwuje teren, również powinno zwrócić naszą uwagę. Opuszczając teren ogródka, sprawdźmy, czy narzędzia i inne przedmioty zostały schowane, a altanka i pomieszczenia gospodarcze zamknięte. Sprawdzanie zamknięcia drzwi i okien powinien wejść nam w nawyk.

W przypadku dłuższej nieobecności warto poprosić sąsiada, aby zainteresował się naszym domem, altanką, czy garażem.

Pamiętaj!

 • zamykaj drzwi i okna;

 • narzędzia chowaj do garażu, altanki, pomieszczenia gospodarczego;

 • cenne rzeczy przechowuj w domu;

 • zwracaj uwagę na obce osoby, obserwujące dany budynek;

 • sprawdź stan zabezpieczeń budynków i pomieszczeń.

W przypadku włamania natychmiast powiadom Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


Niespodzianki na urlopie TYLKO pozytywne
O czym warto pamiętać by spokojnie odpoczywać

1-368826_g.jpg  a.jpg b.jpg c.jpg
Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

 • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
  rfil.JPG
 • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
  W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.