Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka nad Zalewem Mitręga odbyły się Zawody Wędkarskie, które każdego roku do Łaz przyciągają liczną rzeszę miłośników wędkowania.

W tym roku w rywalizacji o największy połów walczyło 38 zawodników, którzy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych.
2 czerwca nad Zalewem Mitręga pasjonaci wędkowania w ciszy i skupieniu z wędką w ręku przez kilka godzin zapełniali swoje sieci, aby na koniec pochwalić się wszystkim największym połowem. Nad zalewem w towarzystwie opiekunów i rodziców zasiedli zarówno zawodnicy początkujący jak i profesjonaliści, którzy z wędkowaniem mieli już do czynienia. Wędkarze łowili dyscypliną spławikową, stosując odpowiednie techniki z zastosowaniem właściwych żyłek, spławików, przepon, wędek i stosując trafne zanęty, aby ryby przypłynęły do łowiska.

Zawodnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: do 10 lat, 11-15 lat i zrzeszeni w PZW. W skład ostatniej grupy weszli zawodnicy wędkujący zawodowo, którzy znają przepisy i regulamin połowów i posługują się profesjonalnymi technikami wędkowania.

„Cieszymy się, że zawody nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców naszej gminy i z roku na rok przybywa dzieci, które wędkują. To bardzo ważne dla naszego koła, ponieważ pozwala nam utrzymać dziecięcą grupę wędkarzy. Nasze starania przekładają się na wyniki, a koło w Łazach może pochwalić się najlepszymi efektami pracy z młodzieżą w całym  – powiedział Marek Osmólski, prezes Zarządu Koła PZW Łazy.

Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Jędryszczak. Zawody zostały zorganizowane przez Koło Wędkarskie nr 34 w Łazach. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, natomiast na najlepszych wędkarzy czekały puchary i medale.

Najlepszymi wędkarzami zawodów zostali:

Kategoria do 10 lat:
1 miejsce – Jeremi Osmólski
2 miejsce – Karol Helbin
3 miejsce – Kuba Guzy

Kategoria 11-15 lat:
1 miejsce – Mikołaj Osmólski
2 miejsce – Brygida Jaros
3 miejsce – Natalia Gola

Kategoria Zrzeszeni w PZW:
1 miejsce – Justyna Kuligowska
2 miejsce – Szymon Rebenda
3 miejsce – Julia Wacławczyk


Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.