Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Zwycięstwo reprezentacji bowlingowej Rady Seniorów z Łaz

Reprezentacja bowlingowa Rady Seniorów z Łaz zdobyła 1 miejsce w III Turnieju Bowlingowym Rad Seniorów, który odbył się 18 listopada w Kręgielni „Ośmiornica” w NEMO – Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej.

Łazy reprezentowali: Elżbieta Makuch, Elżbieta Gromadka, Maria Merta, Jarosław Gromadka, Jan Gawlikowski, Alfred Bachowski.
Obok drużyny z Łaz do rywalizacji bowlingowej na turnieju w Dąbrowie Górniczej stanęli przedstawiciele Rad Seniorów z Siewierza, Sosnowca, Wojkowic, Bobrownik i Dąbrowy Górniczej.

„Od początku reprezentacja Rady Seniorów w Łazach uczestniczy w organizowanym w Dąbrowie Górniczej turnieju bowlingowym. Okazało się, że z roku na rok coraz lepiej gramy w kręgle o czym świadczy puchar za zdobycie pierwszego miejsca” – mówi Alfred Bachowski, radny z Łaz i uczestnik turnieju. „W tym roku nie tylko trenowaliśmy przed turniejem, ale także przygotowaliśmy się wizerunkowo. Nasze żółte koszulki były zauważalne. Cieszymy się bardzo, że pokazaliśmy nie tylko stroje, ale przede wszystkim umiejętności” – dodaje Elżbieta Makuch.

Pierwszy turniej bowlingowy w Dąbrowie Górniczej został zorganizowany w 2019 roku i od razu przypadł do gustu seniorom z różnych miast z całego regionu. Rywalizacja ta była bowiem możliwością poszukiwania przez seniorów nowych form aktywności ruchowych oraz poszerzania umiejętności w różnych dziedzinach sportowych. Gra w kręgle szczególnie zimą stanowi bardzo dobrą propozycję zarówno dla seniorów jak i dla rodzinnego spędzania wolnego czasu.

„Zachęcamy wszystkich do gry w kręgle, które są dyscypliną dla każdego. Mimo, że my gramy od niedawna jest to jedna z naszych ulubionych form spędzania wolnego czasu” – podkreślają zawodnicy z Łaz, zdobywcy 1 miejsca na III Turnieju Bowlingowym Rad Seniorów w Dąbrowie Górniczej.


Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.