Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Galowe wręczenie stypendiów

Galowe wręczenie stypendiów 9 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach na III Gali Wolontariatu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych tegorocznym stypendystom Ogólnopolskiego Programu Stypendia Pomostowe „Dyplom z Marzeń”.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski Marta Grzesica w krótkim wystąpieniu przedstawiła 10-letnią działalność stowarzyszenia. Mówiła, że mała wiejska organizacja pozarządowa, w której wszyscy pracują społecznie, w ciągu 10 lat pozyskała blisko 350 tys. zł na realizację 25 różnych projektów. Sztandarowym projektem stowarzyszenia jest pozyskiwanie środków finansowych na stypendia dla studentów pierwszego roku studiów dziennych. W tym roku z okazji 10-lecia działalności stowarzyszenie pozyskało stypendia dla 10 studentów w wysokości po 5 000 zł wypłacanych w 10 ratach. Fundatorami stypendiów jest koalicja organizacji: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski. Prezes stowarzyszenia podkreśliła jak drogocenna jest pomoc darczyńców, którzy finansują 9% wkładu własnego stowarzyszenia. Za współfinansowanie tegorocznych stypendiów, w gorących słowach i przy gromkich oklaskach zebranych na gali parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości Marta Grzesica dziękowała szczególnie: PPUH „Dolomit” Kopalnia Ząbkowice S.A., Firmie Rathdowney Polska Sp. z o.o. z Krakowa, Bankowi Spółdzielczemu z Wolbromia i Firmie TradePol z Turzy. Następnie Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński wiceprezes Kopalni „Dolomit” Zbigniew Grochalski, dyrektor Rathdowney Bartosz Władimirow i przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Wolbromiu Oddziału w Łazach Iwona Raczek wręczyli studentom dyplomy stypendialne.

Studenci odbierali dyplomy i gratulacje wspólnie ze swoimi rodzicami. Tegorocznymi szczęśliwymi stypendystami są:
• Gajewska Patrycja – studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
• Porębska Gabriela – studentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie
• Kamińska Agnieszka – studentka Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie
• Jawor Zuzanna – studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
• Rychter Agnieszka – studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
• Gajos Daria – studentka Politechniki Krakowskiej w Krakowie
• Kania Dominika – studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
• Kleszcz Maciej – student Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie
• Staszałek Adrian – student Politechniki Śląskiej w Gliwicach
• Sadowski Marcin – student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Studenci i rodzice podziękowali darczyńcom oraz stowarzyszeniu za otrzymane stypendia. Na zakończenie Marta Grzesica pogratulowała rodzicom zdolnych pociech i życzyła wiele satysfakcji w dalszych latach ich życia. Studentów zachęcała do owocnego studiowania, aby po każdym roku uzyskiwali średnią ocen nie mniejszą niż 4,0 i mogli kontynuować swój udział w Programie Stypendiów Pomostowych oraz korzystać automatycznie ze stypendiów w kolejnych latach.


Galeria zdjęć:Autor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.