Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gorące Święto Kupały za nami

Wiele pozytywnej energii oraz mnóstwo artystycznych wrażeń dostarczyło sobotnie Święto Kupały, które w tym roku charakteryzowało się bardzo zróżnicowanym programem artystycznym.

Plenerowemu wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. To m.in. strefa zabaw dla najmłodszych, inicjatywa pływacka pn. „Opływamy Gminę Łazy”, turniej piłkarski „Jura Cup Łazy 2022” oraz zajęcia z lego robotyki pn. „Tata wymiata” oraz bezpłatne przejazdy ciuchcią „Strzała południa”.

Tegoroczne Święto Kupały było jednodniowym wydarzeniem, które odbyło się 25 czerwca w Łazach. Weekendowe atrakcje rozpoczęły się o godzinie 10:00 w budynku KTS zajęciami z legorobotyki. W ramach bezpłatnych zajęć każda para dziecko- tata zbudowała swojego sumo-bota, który następnie został odpowiednio zaprogramowany, aby przejść do końcowej fazy warsztatów. A ta była najbardziej emocjonująca, ponieważ roboty walczyły na specjalnym ringu. Zarówno dzieci jak i tatusiowie bawili się wyśmienicie, a podczas walk emocje wszystkich uczestników sięgnęły zenitu.

Chwilę przed godziną 13:00 emocje z KTS-u przeniosły się na ulice miasta Łazy, na których pojawiła się ciuchcia „Strzała Południa”. Bezpłatna atrakcja stała się hitem sobotniego dnia i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych mieszkańców, którzy mieli możliwość przejazdu z Osiedla Podlesie na ul. Wiejską. Tam na wszystkich czekały sportowe emocje związane z obchodami święta miasta. Na boisku Orlik przez cały dzień trwały rozgrywki piłkarskie w ramach X Edycji Jura Cup Łazy 2022. W niesamowitym skwarze w rozgrywkach zmierzyły się sześcioosobowe drużyny, wśród których najlepsze okazały się: Insaider Team Zawiercie, Under Forest Katowice, Sengam Sport Zawiercie, Osystems Katowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Chwila (UNDER FOREST), najlepszym strzelcem okazał się Damian Adamiecki (SENGAM SPORT), a najlepszym bramkarzem Michał Kozłowski (INSAIDER).

W popołudniowych godzinach wydarzenie przybrało artystyczno-muzyczną formę. O godz. 16:00 na plenerowej scenie nad Zalewem Mitręga rozpoczęły się występy oraz koncerty. Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się gwiazda muzyki tanecznej - zespół MEJK, który znany jest z takich przebojów jak: „Tańczę z nim do rana”, „Bo to miłość” czy też „To chyba cud”. Następnie na scenie zaprezentowali się laureaci Powiatowego Festiwalu „NASZ TALENT 2022”, którzy w towarzystwie orkiestry festiwalowej zaprezentowali swoje zwycięskie piosenki. Nie zabrakło ciekawych aranżacji utworów, interesujących choreografii oraz fantazyjnych stylizacji.

W zupełnie innym klimacie ok. godz. 19:00 na scenie wystąpiły zespoły K2 i Baboki. Artyści zafundowali publiczności sporą dawkę dobrego hip-hopu. A wszystko za sprawą artysty K2 Tomasza Maryckiego, który na scenie zaprezentował swoje muzyczne umiejętności.
Jak co roku przerywnikiem muzycznych prezentacji stała się tradycja. Nie inaczej było również w sobotni wieczór. Jak co roku w trakcie Święta Kupały zorganizowany został świętojański obrzęd puszczania wianków połączony z ogniskiem. Młode dziewczęta ubrane w piękne białe suknie puściły wianki na taflę wody Zalewu Mitręga.

Dokładnie o godz. 21.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, którą w tym roku był zespół ŁZY. Publiczność „oszalała”, a przeboje takie jak „Narcyz” i „Agnieszka” śpiewane były wspólnie z artystami. Na finał Święta Kupały przygotowany został przestrzenny pokaz laserów, a wydarzenie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Obchodom Święta Kupały towarzyszyły inne atrakcje i imprezy: Kolorowa Strefa Holly, inicjatywa pływacka „Opływamy Gminę Łazy”, odbywająca się na terenie Parku Wodnego Jura, rozstrzygnięcie konkursu literackiego pt. „Opowiadania na 55-lecie Miasta Łazy i 30-lecie Echa Łaz, turniej piłkarski  Jura Cup Łazy 2022 rozegrany na stadionie Orlik, a także zajęcia z lego robotyki pn. „Tata wymiata”, które odbyły się w budynku KTS z okazji Dnia Ojca. Niecodzienną atrakcją, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Łaz była ciuchcia „Strzała Południa”, która kursowała na terenie miasta Łazy i którą było można dojechać na miejsce imprezy. Uczestnicy wydarzenia chętnie korzystali także ze strefy zabaw oraz z kompleksowej obsługi gastronomicznej.


Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.