Wielkość Czcionki:

Kontrast:

INFORMACJA DLA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO PROJEKTU OZE

„Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie”


Informujemy mieszkańców naszej gminy, którzy przystąpili do projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii iż dokonano wyboru wykonawców, którzy zajmą się dostawą i montażem instalacji fotowoltaicznych, solarnych i kotłów na pellet. Zamówienie zostało skontrolowane przez Urząd Zamówień Publicznych, a na 1 marca zaplanowano podpisanie umów z Wykonawcami oraz inżynierami kontraktu i inspektorami nadzoru na realizację inwestycji.

Informujemy Państwa, iż Wykonawcą instalacji solarnych będzie firma Solartime z Rzeszowa, fotowoltaicznych firma Hymon z Tarnowa natomiast kotłów na pellet Ergo-Ekologia sp. z o.o
z Warszawy. Wykonawca zadania w zakresie pomp ciepła będzie znany po zakończeniu obecnie trwającej drugiej procedury przetargowej.

Od podpisania umowy Wykonawcy będą mieli do 2 miesięcy czasu na dokonanie wizji lokalnych
w Państwa domach celem weryfikacji możliwości posadowienia wybranych instalacji zgodnie
 z wcześniej opracowanym raportem a na ich podstawienie opracowana zostanie dokumentacja wykonawcza. Wówczas będzie istniała możliwość rozpoczęcia montażu.

W chwili obecnej przygotowywane są aneksy do umów z mieszkańcami z listy podstawowej, które zawierać będą kwoty poprzetargowe jak również kwestie związane z zapłatą za przedmiot zamówienia oraz odbiorem robót. W związku z panującą pandemią zostaną one dostarczone do Państwa domów za potwierdzeniem odbioru pocztą lub wraz z decyzjami podatkowymi przez pracowników Urzędu lub sołtysów. Od dnia otrzymania będą Państwo mieli 5 dni na zwrot podpisanych aneksów przez właścicieli/współwłaścicieli nieruchomości do specjalnie przygotowanej skrzynki podawczej zlokalizowanej w budynku Urzędu Miejskiego w Łazach. Będzie również istniała możliwość wysłania podpisanych aneksów pocztą na adres urzędu. Wraz z aneksem zostanie do Państwa dostarczone pismo wyjaśniające powyższe kwestie.

Wykonawcy poszczególnych instalacji będą się kontaktować bezpośrednio z mieszkańcami z listy podstawowej oraz osobami z listy rezerwowej, którzy posiadają podpisane umowy warunkowe celem umówienia się na wizję lokalną.

Biorąc pod uwagę, że obecnie na ryku jest wiele firm oferujących podobne instalacje odnawialnych źródeł energii  na terenie naszej Gminy zwracamy Państwu szczególnie uwagę, aby dokładnie czytać i dopytywać  o nazwę firmy, która zgłasza się do Państwa w celu montażu lub podpisania jakichkolwiek dokumentów.  Przedstawiciel firmy wybranej w ramach przetargu z ramienia gminy będzie miał ze sobą pismo z pieczęcią potwierdzające iż działa w imieniu gminy oraz identyfikator.

O kolejnych krokach związanych z realizacją projektu będziemy Państwa informować zarówno poprzez gazetę, stronę internetową, Facebooka, serwis sms-owy oraz e-mailowy. Zatem prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na pojawienie się aktualnych wiadomości w zakresie realizacji powyższej inwestycji. Autor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.