Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Mistrzyni świata z Łaz

Mistrzyni świata z Łaz Michelle Maier z Łaz została mistrzynią świata w Taekwondo w kategorii semi contact, Kadetki +152 cm. Trzynastolatka wróciła właśnie z Taekwondo International World Championships, które odbyły się w Birmingham z brązowym medalem oraz zasiliła kadrę narodową Polskiej Unii Taekwondo.
Michelle Maier od 6 lat trenuje w łazowskiej sekcji Taekwondo Klubu Sportowego „Orient” z Częstochowy, prowadzonej przez trenerkę Agnieszka Horbatiuk. Jak dla każdego dziecka tak i dla Michelle na początku sport był formą spędzania wolnego czasu. Lata treningów i ćwiczeń przyniosły jednak nieoczekiwane rezultaty. Kolejny udział w mistrzostwach świata ukoronował dotychczasowe wysiłki i stał się mobilizacją do jeszcze cięższej pracy.

„Trenuję trzy razy w tygodniu. To ćwiczenia wytrzymałościowe, biegi wzmacniające wydolność, liczy się też siła, technika nożna i ręczna. Wszystko to zmierza do jednego czyli do walki. W tej chwili walczę w kategorii kadetów w light kontakcie i semi kontakcie, dodatkowo trenuję kick-boxing. Mój dzień składa się z zajęć w szkole, odrabianiu lekcji i treningów” – opowiada Michelle Maier. „ „Michelle często chodzi wcześniej na zajęcia, aby pomagać trenerce w prowadzeniu rozgrzewek i treningów. To jej własna i nieprzymuszona wola, która jest z pewnością przygotowaniem do być może późniejszej roli instruktora. W ten sposób te dzieci pokazują, że obrały odpowiedni kierunek i chcą tą drogą podążać” – dodaje Renata Maier-Hoppe, mama Michelle.

Przed nastoletnią mistrzynią otworzyły się także nowe możliwości. Już wiadomo, że Michelle Maier znalazła się na liście Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. Przed łazowianką nowe wyzwania. Niewątpliwie jednym z nich jest udział w sierpniu w WAKO Cadets & Juniors World Championships 2016, które odbędą się w Dublinie w Irlandii.

„W tej chwili szukamy sponsora, dzięki któremu Michelle będzie mogła pojechać w sierpniu do Irlandii. Wiemy również, że każdy kolejny sukces to również koszty, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić” – dodaje Renata Maier-Hoppe.


Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • plakat opieka wytchnieniowa.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.